HomePiłka nożnaKKS Kalisz bliżej Fortuna 1. Ligi! Jeden gol zapewnił finał baraży

KKS Kalisz bliżej Fortuna 1. Ligi! Jeden gol zapewnił finał baraży

KKS Kalisz wygrał 1:0 z Polonią Bytom i został pierwszym finalistą baraży, których stawką będzie awans do Fortuna 1. Ligi. Decydującego o awansie gola na kwadrans przed końcem spotkania strzelił Hubert Sobol.

Fortuna 1. Liga

Lukasz Sobala / PressFocus

KKS Kalisz w finale baraży

Mało brakowało, aby KKS Kalisz nie musiał grać w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi. O zaledwie jeden punkt wyprzedziła go Kotwica Kołobrzeg, która w przyszłym sezonie zagra na drugim poziomie rozgrywkowym. Polonia Bytom z kolei po rundzie zasadniczej zajmowała szóstą pozycję w tabeli.

W pierwszej połowie meczu nie padła żadna bramka, choć bliżej jej zdobycia byli gospodarze. W 10. minucie Hubert Sobol miał ku temu znakomitą okazję, ale z kilku metrów trafił zaledwie w poprzeczkę. Goście zrewanżowali się jedynie groźnym, ale niecelnym strzałem Macieja Krakowiaka.

Decydujący moment tego spotkania nastąpił w 76. minucie. Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Bartosz Kieliba, a tam najlepiej odnalazł się Sobol, który ładnym strzałem głową trafił do siatki. Jak się okazało, trafienie to zadecydowało o awansie KKS Kalisz do finału baraży.

KKS Kalisz 1:0 Polonia Bytom
Gole: Sobol 76′
Żółte kartki: Szewczyk – Zieliński, Gajda, Wojtyra, Romanowski
Wyjściowy skład KKS Kalisz: Krakowiak – Staszak, Smoliński, Kieliba, Gawlik, Białczyk – Cierpka, Bednarski, Wysokiński, Gordillo – Sobol
Wyjściowy skład Polonii: Szymkowiak – Romanowski, Konieczny, Piekarski, Pochcioł, Bedronka – Gajda, Ściślak, Andrzejczak, Zieliński – Wojtyra

Swojego finałowego rywala w barażach KKS Kalisz pozna po godzinie 20:00. Zostanie nim Stal Stalowa Wola lub Chojniczanka Chojnice, które tworzą drugą półfinałową parę.

Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę