HomeTenisFrench Open: Fręch tak jak Linette. Polka odpada już w pierwszej rundzie

French Open: Fręch tak jak Linette. Polka odpada już w pierwszej rundzie

Magdalena Fręch podzieliła los Magdy Linette i pożegnała się z wielkoszlemowym French Open już po pierwszym rozegranym spotkaniu. Polka przegrała w dwóch setach z Darią Kasatkiną, choć w pierwszym secie nawiązała równorzędną walkę.

Magdalena Fręch

Fręch żegna się z French Open

Pierwszy set niemal w całości stanął pod znakiem wyrównanej gry. W pierwszych czterech gemach obie tenisistki po jednym razie dały się przełamać. Kasatkina dodatkowo popełniła dwa podwójne błędy, z czego Polka nie była jednak w stanie skorzystać. W kluczowym momencie seta, przy stanie 5:5 ponownie dała się przełamać, a po chwili przegrała 5:7.

Na początku drugiego seta doszło do groźnego zdarzenia. Przy próbie obrony zagrania Fręch, kolano Rosjanki dość mocno się przeprostowało. W piłce nożnej takie sytuacje często kończą się poważną kontuzją, ale tym razem na szczęście tak się nie stało – po krótkiej przerwie medycznej Kasatkina wróciła do gry.

Drugi set był festiwalem niewykorzystanych własnych serwisów, szczególnie po stronie Fręch, która aż trzykrotnie dała się przełamać. Polka nie miała zbyt wiele do powiedzenia w tym secie i przegrywając go 1:6, odpadła z French Open już po pierwszym meczu.

Magdalena Fręch (49. WTA) – Daria Kasatkina (13. WTA) 5:7, 1:6

To już drugi polsko-rosyjski pojedynek w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open, w którym nasza tenisistka pożegnała się z turniejem. W poniedziałek Magda Linette gładko przegrała 1:6, 1:6 z Liudmiłą Samsonową.

Kolejne mocne zestawienie The Freak! “Prezes” zmierzy się z “Sutonatorem”
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!