HomeTenisRoland Garros: Świątek poprawiła humory po porażce Linette! Pewny awans Polki

Roland Garros: Świątek poprawiła humory po porażce Linette! Pewny awans Polki

Iga Świątek bez większych kłopotów awansowała do 2. rundy Rolanda Garrosa. Polka w swoim pierwszym meczu pokonała Francuzkę Léolię Jeanjean 6:1 6:2.

Iga Świątek

PressFocus/Christophe Saidi

Kontrola Świątek od samego początku

Polka błyskawicznie przejęła kontrolę na korcie i już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Po chwili wygrała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Następnie Francuzka obudziła się i pewnie wygrała gema serwisowego. Kolejne dwa należały już jednak do Igi, która tym samym prowadziła 4:1. Trudna sytuacja kompletnie „ugotowała” Francuzkę, która w pierwszym secie nie była już w stanie podjąć walki. Iga wygrała pierwszego seta 6:1.

Druga partia rozpoczęła się od sensacji. Jeanjean odwdzięczyła się Świątek pięknym za nadobne i przełamała ją na samym początku seta. Polka bardzo szybko podniosła się jednak po tym małym niepowodzeniu i doprowadziła do rebreaka. Następnie rozpoczęła się seria gemów serwisowych pewnie wygranych przez obie panie. Tym samym Iga wyszła na prowadzenie 3:2. Od tamtej pory gra Francuzki kompletnie się załamała. Najpierw przegrała swoje podanie, następnie nie miała nic do powiedzenia przy serwisie Polki. Ostatniego gema przegrała do zera przy własnym serwisie i tym samym cały mecz 1:6 2:6.

Zwycięstwo oznacza dla Igi Świątek awans do 2. rundy Rolanda Garrosa. W niej Polka zmierzy się z Japonką, Naomi Osaką. To spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 29 maja.

Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie