HomeTenisRoland Garros: Ależ pogrom w meczu Magdy Linette! Bolesne doświadczenie

Roland Garros: Ależ pogrom w meczu Magdy Linette! Bolesne doświadczenie

Magda Linette przegrała z Ludmiłą Samsonową 1:6 1:6 w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Polka dostała od Rosjanki bolesną lekcję tenisa.

Magda Linette

PressFocus/Miguel Reis

Linette błyskawicznie pożegnała się z Paryżem

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Samsonowej 2:0. Rosjanka szybko przełamała Polkę, a następnie dorzuciła gem wygrany przy własnym serwisie. Trzeci gem był najbardziej zacięty i trwał ok. 11 minut, jednak ostatecznie na przewagi wygrała go Samsonowa. Kilka chwil później Rosjanka wygrała jeszcze swój gem serwisowy i szybko zrobiło się 4:0. Piąty gem był jedynym, w którym zwyciężyła Linette – Polce po raz pierwszy w meczu utrzymała własne podanie. Dwa pozostałe należały jednak do Samsonowej i 25-latka pewnie wygrała seta 6:1.

Drugi set to szybkie wyjście na prowadzenie Rosjanki 4:1. Magda Linette niestety już w drugim gemie serwisowym oddała swoje podanie. Chwilę później wydawało się że Polka się obudziła, bowiem prowadziła już 40:0, jednak momentalnie zrobiło się 40:40. W grze na przewagi silniejszą psychiką wykazała się Rosjanka, która wyszła na prowadzenie 5:1. Chwilę później przy własnym serwisie postawiła „kropkę nad i”. Spotkanie trwało zaledwie 68 minut.

Tym samym Magda Linette zakończyła zmagania Rolanda Garrosa na 1. rundzie. W poniedziałkowe popołudnie do walki w prestiżowym turnieju stanie również Iga Świątek. Rywalką najbardziej utytułowanej polskiej tenisistki będzie Francuzka Léolia Jeanjean.

Ter Stegen uniknął najgorszego? Są pierwsze diagnozy
Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie