HomePiłka nożnaFortuna 1. liga: Polonia Warszawa wygrywa ze Stalą Rzeszów. Znamy komplet spadkowiczów!

Polonia Warszawa wygrała 2:1 ze Stalą Rzeszów w ostatniej kolejce 1. ligi. Taki wynik spotkania zagwarantował Czarnym Koszulom utrzymanie się w lidze. Grono spadkowiczów dopełniła Resovia Rzeszów.

Polonia

Polonia rzutem na taśmę unika spadku

Mecz dla Polonii zaczął się naprawdę świetnie. Piłkę w siatce już w 6. minucie umieścił Krzysztof Kotoń i tym samym wyprowadził Polonię na prowadzenie. Gospodarze nie potrzebowali jednak dużo czasu do tego, aby zdobyć bramkę wyrównującą. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Kądziołka i wyrównał wynik spotkania.

Druga połowa zaczęła się od kilku ataków Polonii, ale nie wystarczających do tego, żeby zdobyć bramkę. Mimo wszystko udało im się dopiąć swego w 71. minucie. Bramkę na wagę utrzymania się w lidze zdobył Bartosz Biedrzycki. Dostał on podanie od Marcina Kluski, a później popisał się świetnym wykończeniem przy krótszym słupku. Polonii udało się dowieźć prowadzenie do końca spotkania i tym samym wywalczyć sobie utrzymanie.

Oni zagrają w drugiej lidze

Pierwszych dwóch spadkowiczów poznaliśmy już przed ostatnią kolejką. Na ostatnim miejscu w tabeli znajduje się Zagłębie Sosnowiec z zaledwie 16 punktami na koncie. Pozycję wyżej jest Podbeskidzie Bielsko-Biała z dorobkiem 23 punktów. Trzecim spadkowiczem jest natomiast Resovia Rzeszów, która mimo zwycięstwa 2:1 z Wisła Płock, zakończyła sezon na 16. miejscu.

Do 1. ligi awansują natomiast Kotwica Kołobrzeg i Pogoń Siedlce. Trzecią ekipę wyłonią baraże, w których zmierzą się: KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka i Polonia Bytom.