HomePiłka nożnaPuchar Niemiec: Bayer Leverkusen zdobywa kolejne trofeum! Dublet “Aptekarzy”

Puchar Niemiec: Bayer Leverkusen zdobywa kolejne trofeum! Dublet “Aptekarzy”

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W finale Pucharu Niemiec Bayer Leverkusen pokonał drugoligowe Kaiserslautern, w którym występuje Tymoteusz Puchacz 1:0. Aptekarze wygrali, choć przez połowę meczu grali w “dziesiątkę”

Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen kończy fantastyczny sezon

Zespół prowadzony przez Xabiego Alonso nie przystępował do finału Pucharu Niemiec w najlepszych nastrojach. W środę “Aptekarze” musieli uznać wyższość Atalanty Bergamo w finale Ligi Europy. Seria 51 meczów bez porażki Bayeru Leverkusen została zakończona. W sobotni wieczór poprzeczka była teoretycznie zawieszona nieco niżej – rywalem zespołu z Leverkusen było drugoligowe Kaiserslautern.

Od początku spotkania Bayer chciał zmazać plamę po tym, co wydarzyło się w Dublinie. W 17. minucie meczu “Aptekarze” wyszli na prowadzenie za sprawą fantastycznego uderzenia Granita Xhaki. Piłkarze Xabiego Alonso dążyli do strzelenia drugiego gola. Blisko osiągnięcia tego celu był Alejandro Grimaldo, a także Patrik Schick. Plany mistrza Niemiec pokrzyżowała druga żółta kartka dla obrońcy Odilona Kossounou. Od 44. minuty Kaiserslautern miało przewagę jednego zawodnika. “Czerwone Diabły” nie potrafiły jednak wykorzystać problemów osłabionego przeciwnika. Tak naprawdę to “Aptekarze” tworzyli sobie więcej sytuacji. Podwyższyć wynik mógł zarówno Jeremie Frimpong, jak i zatrzymany przez bramkarza Florian Wirtz.

Mecz ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem Bayeru Leverkusen. To pierwszy zdobyty przez klub Puchar Niemiec od roku 1993. Mimo bolesnej porażki z Atalantą piłkarze Bayeru pokonali przeciwności losu i zapewnili sobie wspaniały “happy-end” historii, która miała miejsce podczas sezonu 2023/24.