HomePiłka nożnaWarta Poznań spada z Ekstraklasy. Powrót do I ligi po czterech latach

Warta Poznań spada z Ekstraklasy. Powrót do I ligi po czterech latach

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań przegrała z Jagiellonią Białystok 0:3. Wygrana Korony Kielce z Lechem Poznań oznacza, że “Zieloni” spadają z Ekstraklasy po czterech latach.

Warta Poznań

Warta Poznań żegna się z Ekstraklasą

Przed kolejką kończącą sezon 2023/24 znaliśmy dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy. Mowa o Ruchu Chorzów i ŁKS-ie Łódź. O utrzymanie mogły się obawiać takie drużyny, jak Puszcza Niepołomice, Korona Kielce, Radomiak Radom, czy też Warta Poznań. Ostatecznie to zespół kierowany przez Dawida Szulczuka spada z ligi.

“Zieloni” weszli w mecz z Jagiellonią Białystok najgorzej, jak się tylko da. Choć nie minęło 30 minut gry, ekipa z Poznania przegrywała już 0:3. Ich los stał się zależny od wyniku meczu Korony Kielce z Lechem Poznań. Wydawało się, że sąsiedzi podadzą Warcie pomocną dłoń. “Kolejorz” schodził na przerwę ze skromnym prowadzeniem. W drugiej połowie skutecznością wykazała się Korona. Dwie bramki dla “Złocisto-krwistych” strzelił Jewgienij Szykawka. Gole Białorusina pomogły kielczanom przechylić szalę na swoją korzyść, tym samym zrzucając Wartę do strefy spadkowej.

Warta Poznań zakończyła sezon z 37 punktami w 34 meczach. Piłkarze z Poznania byli o krok od utrzymania, bowiem ich strata do Korony Kielce i Radomiaka Radom wyniosła zaledwie jeden punkt. Tak czy siak, zespołowi prowadzonemu przez Dawida Szulczka nie uda się zagrać pięciu sezonów z rzędu na poziomie Ekstraklasy. Jeśli chodzi o 34-letniego trenera, nie poprowadzi on “Zielonych” w przyszłym sezonie. Nowym trenerem drużyny miał zostać Mariusz Misiura ze Znicza Pruszków, lecz wiele wskazuje na to, że w obliczu spadku Warta będzie musiała zmienić plany.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie