HomeSiatkówkaLiga Narodów: Znakomity start polskich siatkarzy! Amerykanie bez szans

Liga Narodów: Znakomity start polskich siatkarzy! Amerykanie bez szans

Siatkarze reprezentacji Polski w najlepszy z możliwych sposobów rozpoczęli zmagania w pierwszej części Ligi Narodów, rozgrywanej w tureckiej Antalyi. Biało-czerwoni rozbili 3:0 Amerykanów, z którymi mierzyli się w finale ubiegłorocznej edycji.

Polska

Trzysetowe zwycięstwo Polaków nad USA

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi Amerykanów, którzy nie dali Polakom wyjść na prowadzenie choćby na chwilę. Od stanu 10:8 biało-czerwoni zaczęli jednak stopniowo wracać do gry, a od wyniku 14:13 podopieczni Nikoli Grbicia nie dali się już dogonić. W końcówce jeszcze powiększyli przewagę i wygrali 25:22.

Druga partia z kolei od samego początku stała pod wyraźne dyktando polskich siatkarzy. Amerykanie właściwie nic nie byli w stanie zrobić, a najbliżej dogonienia wyniku byli… przy pierwszej akcji. Później biało-czerwoni budowali swoją przewagę, która finalnie wyniosła 10 punktów – nasi siatkarze triumfowali 25:15.

W trzecim secie początkowo wydawało się, że dla Polaków będzie to spacerek – prowadzili bowiem już 10:6 i spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Później jednak rywale zdołali odrobić wynik i nawet wyjść na prowadzenie 16:15. W końcówce jednak to biało-czerwoni byli skuteczniejsi i wygrali 26:24.

USA – Polska 0:3 (22:25, 15:25, 24:26)

Polacy znakomicie rozpoczęli pierwszą część Ligi Narodów. Przed nimi w tureckiej Antalyi jeszcze trzy spotkania – z Kanadą (23 maja), Holandią (24 maja) i Słowenią (26 maja).

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę