HomeTenisWTA Strasburg: Kapitalny mecz Magdy Linette z wyżej notowaną rywalką! Jest już w ćwierćfinale

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Strasburgu, pokonując po zaciętym spotkaniu Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową. Polka zanotowała znakomity występ, pokonując wyżej notowaną przeciwniczkę.

Magda Linette

Linette w ćwierćfinale WTA w Strasburgu

Pierwszy, niezwykle zacięty set rozpoczął się od dwóch przełamań. W siódmym gemie, serwująca Linette aż siedmiokrotnie obroniła się przed drugim przełamaniem, ale przy stanie 5:4 nie wykorzystała dwóch piłek setowych. O losach partii decydował tie-break, w którym skuteczniejsza była Aleksandrowa – wygrała go 7:5.

Od początku drugiego seta gra ponownie była wyrównana. Sytuacja zaczęła się klarować od piątego gema, po którym obie zawodniczki dały się przełamać. Linette dokonała tego jednak trzykrotnie i choć w ósmym gemie nie wykorzystała trzech piłek setowych, zrobiła to chwilę później i triumfowała 6:3.

Decydującego seta Linette rozpoczęła od dwóch przegranych gemów, a następnie straty 1:3. Później jednak polska tenisistka wrzuciła drugi bieg i przy drugim przełamaniu wyszła na prowadzenie 5:3. Chwilę później dopięła swego i w świetnym stylu wygrała 6:3, meldując się w kolejnej rundzie.

Jekatierina Aleksandrowa (18. WTA) – Magda Linette (50. WTA) 7:6(5), 3:6, 3:6

Tym samym rosyjska tenisistka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Strasburgu. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Madison Keys (16. WTA), która w dwóch setach uporała się z Chinką Xinyu Wang.