HomeTenisWTA Strasburg: Wielki mecz Magdaleny Fręch! Wygrała z wielkoszlemową mistrzynią

WTA Strasburg: Wielki mecz Magdaleny Fręch! Wygrała z wielkoszlemową mistrzynią

Magdalena Fręch sprawiła bardzo przyjemną niespodziankę i pewnie ograła w dwóch setach Amerykankę Sloane Stephens. Polska tenisistka awansowała dzięki temu do drugiej rundy turnieju w Strasburgu.

Magdalena Fręch

Sipa US / Alamy

Fręch w dwóch setach ograła Stephens

Sloane Stephens to zwyciężczyni wielkoszlemowego US Open z 2017 roku. W tym roku z kolei wywalczyła jeden tytuł – w kwietniu triumfowała na ceglanych kortach we francuskim Rouen, pokonując w finale w trzech setach Magdę Linette. Magdalena Fręch zrewanżowała się więc za porażkę innej Polki.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania i prowadzenia Polki 2:0. W kolejnych gemach gra była bardziej wyrównana, ale to nasza tenisistka miała przewagę. Wykorzystała ją w kluczowym momencie – w dziewiątym gemie ponownie przełamała Amerykankę i wygrała tę partię 6:3.

Drugi set początkowo ponownie był wyrównany, ale tak jak w pierwszym, decydujące było przełamanie – w szóstym gemie Fręch wygrała przy serwisie Stephens, co dało jej kluczową przewagę. Polka dopięła swego przy stanie 5:3 – ponownie przełamała rywalkę i odniosła zwycięstwo 6:3.

Sloane Stephens (35. WTA) – Magdalena Fręch (54. WTA) 3:6, 3:6

Polska tenisistka awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Strasburgu. Jej kolejną rywalką będzie turniejowa “jedynka”, Czeszka Marketa Vondrousova (6. WTA).