HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Wisła Kraków rozbita w Katowicach. Bramka stadiony świata Arkadiusza Rogali [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

GKS Katowice pokonał na własnym stadionie Wisłę Kraków 5:2. Spotkanie odbyło się w ramach 33. kolejki Fortuna 1 ligi. Biała Gwiazda od 5. minuty grała w osłabieniu.

GKS Katowice - Wisła Kraków

Kolejna strata punktów Wisły Kraków

Wisła Kraków zaledwie po pięciu minutach spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Katowicach była zmuszona do gry w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Eneko Satrustegui. Biała Gwiazda bez hiszpańskiego obrońcy zdołała jednak wyjść na prowadzenie. W 20. minucie do siatki trafił Angel Rodado, który strzelił 20 gola na zapleczu PKO BP Ekstraklasy w bieżących rozgrywkach.

Zaledwie dwie minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym najprzytomniej zachował się Arkadiusz Jędrych. 31-letni stoper strzałem głową pokonał Antona Cziczkana.
Kibice Trójkolorowych, mieli kolejną okazję do świętowania w 33. minucie, ponieważ ze strzelonego gola cieszył się Adrian Błąd. Dośrodkowanie z lewej strony, piłka spada na 16 metr, a tam strzałem z pierwszej piłki akcję sfinalizował 33-letni pomocnik.
Po zmianie stron, a konkretnie w 48. minucie zza pola karnego huknął Arkadiusz Rogala. Cziczkan był bez szans, ponieważ futbolówka zdjęła pajęczynę z bramki Białorusina.

Następnie podopieczni Alberta Rude popisali się kuriozalnym trafieniem samobójczym. W 63. minucie Marc Carbo chciał zażegnać niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu Oskara Repki, ale finalnie Hiszpan zaskoczył, kompletnie zdezorientowanego Cziczkana.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie dał o sobie znać Rodado. Napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania ustalił w 93. minucie Mateusz Marzec.

Wiślacy zanotowali tym samym trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa w lidze. Świeżo upieczeni zdobywcy Pucharu Polski zajmują aktualnie ósme miejsce w tabeli, z dorobkiem 50 punktów. Do miejsca premiowanego grą w barażach tracą zatem jeden punkt. W ostatniej kolejce Fortuna 1 ligi do Krakowa przyjedzie Bruk-Bet Termalica. Z kolei podopieczni Rafała Góraka zajmują trzecią lokatę (59 punktów) i są pewni udziału w barażach.

GKS Katowice – Wisła Kraków 5:2 (2:1)

Gole: 2. Jędrych, 33. Błąd, 48. Rogala, 63. Carbo (sam.) 90+3. Marzec – 20. Rodado, 82. Rodado

Żółte kartki: Duda, Carbo, Alfaro, Uryga

Czerwona kartka: Satrustegui

Wyjściowy skład GKS-u Katowice: Kudła – Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala – Błąd, Kozubal, Repka, Mak – Bergier

Wyjściowy skład Wisły Kraków: Cziczkan – Uryga, Carbo, Rodado, Villar, Alfaro, Satrustegui, Łasicki, Duda, Szot, Baena

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?