HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Piłkarskie szachy w Mielcu. Pierwszy mecz 33. kolejki nie zachwycił

Stal Mielec zremisowała na własnym boisku z Pogonią Szczecin 0:0. Mecz odbył się w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Stal - Pogoń

Bezbarwny występ Stali i Pogoni

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze w 24. minucie meczu. Igor Strzałek miał przed sobą już tylko Valentina Cojocaru, ale w ostatniej chwili kluczową interwencją popisał się Kacper Smoliński, który ostatecznie dogonił wychowanka Legii Warszawa.

Dwie minuty przed zejściem piłkarzy do szatni, Portowcy mogli objąć prowadzenie. Aleksander Gorgon uderzył z powietrza, po przytomnym zgraniu klatką piersiową w wykonaniu jednego z zawodników Pogoni. Jednak piłka po strzale Austriaka została zablokowana przez defensora Stali.

Po zmianie stron, a konkretniej w 54. minucie Matusz Kochalski zatrzymał Adriana Przyborka. Zaledwie trzy minuty później bramkarz nie pozwolił na zdobycie bramki Kamilowi Grosickiemu. Na zegarze wybiła 70. minuta i w roli głównej wystąpił ponownie Grosicki. Kapitan Dumy Pomorza minął rywala, następnie zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, a tam niewiele brakowało do oddania strzału z bliska Efthymisowi Koulourisowi.

Ostatecznie na Stadionie Miejskim w Mielcu padł bezbramkowy remis. Pogoń zajmuje czwarte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Natomiast podopieczni Kamila Kieresia okupują dziewiątą lokatę. W ostatniej kolejce sezonu Szczecinianie zagrają z Górnikiem Zabrze, a Stal uda się do Łodzi na mecz z tamtejszym ŁKS-em.

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Wyjściowy skład Stali: Kochalski – Pingot, Esselink, Matras – Jaunzems, Guillaumier, Wlazło, Getinger – Domański – Szkurin

Wyjściowy skład Pogoni: Cojocaru – Wahlqvist, Loncar, Zech, Smoliński – Ulvestad – Wędrychowski, Gorgon, Przyborek, Grosicki – Koulouris

Żółte kartki: Szkurin – Loncar

Ogromny potencjał gwiazdy FC Barcelony! “Jest kilka długości przed Mbappe”
Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz