HomePiłka nożnaWolski z kiksem kolejki, 17-latek z debiutanckim golem. Zdegradowany Ruch ogrywa Radomiaka

Źródło: Własne/Canal+

Radomiak Radom na zakończenie 32. kolejki Ekstraklasy przegrał na własnym stadionie 0:2 ze zdegradowanym do Fortuna 1. Ligi Ruchem Chorzów. Po tej porażce gospodarze wciąż nie są pewni utrzymania w lidze.

Ruch Chorzów

Marcin Bulanda / PressFocus

17-latek zaskoczył Radomiaka

Spotkanie to miało być dla Radomiaka szansą na przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie. Wystarczył do tego remis – jako że otwierająca strefę spadkową Korona Kielce ma lepszy bilans bezpośrednich starć (4:0, 1:1), drużyna z Radomia nie mogła być jeszcze całkowicie pewna pozostania w lidze.

Starcie to mogło, a właściwie powinno rozpocząć się od prowadzenia gospodarzy w 13. minucie. Korzystając na poślizgnięciu się Juliusza Letniowskiego, Rafał Wolski wybiegł na czystą pozycję i miał przed sobą właściwie tylko Dantę Stipicę. W kluczowym momencie… również się poślizgnął i posłał piłkę nad poprzeczką.

Choć to drużyna z Radomia miała przewagę, przez długi czas nie potrafiła jej przełożyć na korzyść bramkową. Zamiast tego, Ruch w 62. minucie wyszedł na prowadzenie. Po ładnym zgraniu Somy Novothnego, Bartłomiej Barański ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Gabriela Kobylaka, strzelając debiutancką bramkę w Ekstraklasie. W drugiej minucie doliczonego czasu Adam Vlkanova ustalił wynik na 2:0, wykorzystując piękne podanie od Filipa Wilaka.

Radomiak Radom 0:2 Ruch Chorzów
0:1 Bartłomiej Barański 62′
0:2 Adam Vlkanova 90+2′

Po tej porażce Radomiak w dalszym ciągu nie jest pewny utrzymania w Ekstraklasie – jeśli Korona Kielce wygra z Ruchem i Lechem, a drużyna z Radomia przegra ze Śląskiem i Widzewem, wówczas pożegna się z ligą. Ligowy byt zapewni sobie jednak w chwili, gdy wywalczy w tych meczach choćby punkt.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?