HomePiłka nożnaOni są nieuchwytni. Bayer gromi Bochum i śrubuje rekord 50. meczów bez porażki

Oni są nieuchwytni. Bayer gromi Bochum i śrubuje rekord 50. meczów bez porażki

Źródło: Własne/Viaplay

Bayer Leverkusen nie przestaje zachwycać i ponownie rozbił rywala. W 33. kolejce Bundesligi mistrzowie Niemiec rozbili na wyjeździe 5:0 VfL Bochum, dzięki czemu przedłużyli serię kolejnych meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach do 50.

Bayer Leverkusen

dpa picture alliance / Alamy

Kapitalna seria Bayeru trwa

Spotkanie w 33. kolejce Bundesligi było o tyle ciekawe, że VfL Bochum jest ostatnią drużyną, która zdołała pokonać Bayer Leverkusen. Miało to miejsce w ostatniej serii gier poprzedniego sezonu (3:0). Od tamtego czasu “Aptekarze” nie ponieśli ani jednej porażki i notowali rekordową serię 49 zwycięstw z rzędu.

Można było z góry zakładać, że w niedzielny wieczór sytuacja nie ulegnie zmianie i tak właśnie się stało. W pierwszej połowie do siatki trafiali Patrik Schick i Victor Boniface, a po przerwie podwyższali Amine Adli, Josip Stanisic oraz Alejandro Grimaldo. Bayer rozbił rywala aż 5:0.

Przed Bayerem jeszcze trzy mecze

W ten sposób drużyna Xabiego Alonso poprawiła swój własny rekord kolejnych zwycięstw, który obecnie wynosi 50. wygranych meczów we wszystkich rozgrywkach z rzędu. Wcześniej miano to należało do Benfiki Lizbona, która w latach 1963-1965 nie przegrała żadnego z 48 kolejnych spotkań.

Bayer jest również bardzo bliski tego, aby zakończyć cały sezon bez ani jednej porażki. Do jego zakończenia mistrzowie Niemiec zagrają jeszcze z Augsburgiem w ostatniej kolejce Bundesligi, Atalantą w finale Ligi Europy i 1. FC Kaiserslautern w finale Pucharu Niemiec.

Trudny moment Ter Stegena. “Jest największym kozłem ofiarnym w Barcelonie”