HomePiłka ręcznaPiłkarze ręczni jadą na mistrzostwa świata! Awans po znakomitym rewanżu ze Słowacją

Źródło: ZPRP

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zagra na przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Chorwacji, Danii i Norwegii. Podopieczni Marcina Lijewskiego wygrali 33:25 w rewanżowym meczu ze Słowacją i awansowali na turniej.

Piłka ręczna

Piotr Matusewicz / PressFocus

Polscy szczypiorniści jadą na MŚ 2025

Dwumecz ze Słowacją był dla Polaków decydującą fazą eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. Pierwsze starcie obu ekip miało miejsce w ostatni czwartek w Gdańsku. Wówczas dość niespodziewanie lepsi byli nasi południowi sąsiedzi, którzy wygrali 29:28.

Niedzielny, rewanżowy mecz początkowo nie układał się całkowicie po myśli Polaków. Słowacy prowadzili 5:3 i 6:4, ale w kolejnych fragmentach pierwszej połowy Biało-Czerwoni zaczęli grać znacznie lepiej. Osiągnęli przewagę czterech trafień (11:7), a na przerwę schodzili z prowadzeniem 15:12.

W drugiej części decydującego starcia Polacy spokojnie kontrolowali sytuację na parkiecie, a z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wyniosła ona osiem bramek – podopieczni Marcina Lijewskiego wygrali 33:25 i z nawiązką odrobili straty z pierwszego spotkania, awansując na MŚ 2025!

Kolejny awans Polaków na MŚ

Dla piłkarzy ręcznych reprezentacji Polski będzie to trzeci występ na mistrzostwach świata z rzędu – w 2021 roku zajęli 13. miejsce, a dwa lata później 15. lokatę. Przyszłoroczny turniej odbędzie się w dniach 14 stycznia – 2 lutego w Chorwacji, Danii i Norwegii.