HomePiłka nożnaGol Kane’a nie pomógł. Świetna końcówka VfB Stuttgart, Bayern z siódmą porażką w sezonie

Źródło: Własne/Viaplay

VfB Stuttgart wygrał 3:1 z Bayernem Monachium w meczu 32. kolejki Bundesligi, dzięki czemu traci do niego w ligowej tabeli już tylko dwa punkty. Po raz 36. w tych rozgrywkach do siatki trafił Harry Kane.

Stuttgart

Stuttgart ograł Bayern

Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. Tuż przed upływem drugiego kwadransa meczu Deniz Undav sprytnym podaniem na wolne pole obsłużył Leonidasa Stergiou, a ten przerzucił piłkę nad Manuelem Neuerem i w pięknym stylu otworzył wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą Bawarczycy zdołali doprowadzić do wyrównania. Serge Gnabry został sfaulowany w polu karnym przez Waldemara Antona i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Harry Kane i pewnym uderzeniem zdobył 36 gola w tym sezonie Bundesligi.

W końcowych fragmentach spotkania Stuttgart dopiął swego. W 83. minucie na 2:1 po pięknym dośrodkowaniu Silasa podwyższył Jeong Woo-Yeong, a w trzeciej minucie doliczonego czasu rezultat na 3:1 ustalił właśnie Silas, pokonując Neuera mierzonym, płaskim strzałem.

VfB Stuttgart 3:1 Bayern Monachium
1:0 Leonidas Stergiou 29′
1:1 Harry Kane [k.] 37′
2:1 Jeong Woo-Yeong 83′
3:1 Silas 90+3′

Dzięki temu zwycięstwu, VfB Stuttgart z dorobkiem 67 punktów zbliżył się do Bayernu Monachium na odległość dwóch punktów. Do zakończenia sezonu obie ekipy rozegrają jeszcze po dwa spotkania.