HomePiłka nożnaKto zdobędzie tytuł mistrza Polski? Znamy najnowsze wyliczenia

Kto zdobędzie tytuł mistrza Polski? Znamy najnowsze wyliczenia

Źródło: Twitter.com/mogiel90

Na cztery kolejki przed końcem sezonu 2023/24 wciąż nie wiadomo, kto zostanie mistrzem Polski. Według Pawła Mogielnickiego z portalu “90minut.pl” zdecydowanie największe szanse w tym wyścigu ma Jagiellonia Białystok.

PKO BP Ekstraklasa

SOPA Images Limited / Alamy

Jagiellonia zdecydowanym faworytem

W tym roku jesteśmy świadkami niezwykle specyficznej walki o mistrzostwo kraju. W tej walce liczy się aż siedem drużyn, co jest rzadkością. Co więcej, w tym gronie znajdują się zespoły, które jeszcze rok temu broniły się przed spadkiem. Kluby, które w zeszłym roku reprezentowały Polskę w europejskich pucharach w tym sezonie często tracą punkty, i to w meczach, w których pełnią rolę faworytów.

Na decydującym etapie tego sezonu w najlepszej sytuacji jest Jagiellonia Białystok. “Duma Podlasia” ma obecnie cztery punkty przewagi nad resztą stawki. Porażka drugiego w tabeli Lecha Poznań z Ruchem Chorzów oznacza, że piłkarze Adriana Siemieńca mają aż 92% szans na wygranie pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski – tak przynajmniej wynika z wyliczeń Pawła Mogielnickiego z portalu “90minut.pl”.

Poza Jagiellonią największe szanse na zdobycie tytułu ma Śląsk Wrocław i Lech Poznań. Na ten moment obie drużyny mają 2,4% szans na odebranie mistrzostwa Jagiellonii. Nieco gorzej wygląda sytuacja Legii Warszawa, na co wpływ ma zbliżający się wyjazdowy mecz z Lechem. “Wojskowi” mają tylko 1,3% szans na zdobycie kolejnego mistrzostwa kraju. Ligę teoretycznie mogą wygrać jeszcze trzy drużyny – Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin – lecz prawdopodobieństwo takiego scenariusza w każdym przypadku wynosi mniej, niż 1%. Oznacza to, że Raków praktycznie nie ma szans na powtórzenie swojego historycznego osiągnięcia sprzed roku.

Wiele wskazuje na to, że nowym mistrzem Polski zostanie Jagiellonia Białystok. “Jaga” może zrobić duży krok w stronę wielkiego sukcesu już w starciu ze Stalą Mielec, które odbędzie się 4 maja o godzinie 20:00.

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako