HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Górnik znokautowany w Krakowie. Koncert gospodarzy

PKO BP Ekstraklasa: Górnik znokautowany w Krakowie. Koncert gospodarzy

Cracovia Kraków rozbiła na własnym stadionie Górnika Zabrze 5:0. Mecz zainaugurował 31. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Cracovia Krakow - Gornik Zabrze

PressFocus / Krzysztof Porebski

Cracovia królową rzutów rożnych

Zespół Cracovii objął prowadzenie w 4. minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Rakoczy, a najwyżej do piłki wyskoczył Patryk Makuch. 25-latek strzelił piątego gola w bieżących rozgrywkach.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Rakoczy ponownie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale tym razem samobójczym trafieniem “popisał” się środkowy obrońca Górnika – Rafał Janicki.
Po zmianie stron podopieczni Dawida Kroczka nie zamierzali się zatrzymywać, a strzelanie na Stadionie imienia Józefa Piłsudskiego kontynuował Otar Kakabadze. Gruzin wykorzystał niefortunny wślizg Soichiro Kozukiego i strzałem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców. Japończyk chciał zażegnać niebezpieczeństwo we własnym polu karnym, ale ostatecznie wystawił futbolówkę wprost do nadbiegającego rywala. Swój udział w akcji bramkowej znów zanotował Michał Rakoczy.

Z kolei w 68. minucie Cracovia wykorzystała kolejny stały fragment gry, ale tym razem w roli głównej wystąpił wyrzut z autu. Natomiast umiejętność gry w powietrzu zaprezentował Kamil Glik. Wielokrotny reprezentant Polski strzałem głową nie dał żadnych szans Danielowi Bielicy.

Pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Jani Atanasow. Fatalną w skutkach stratę zanotował Lukas Podolski. Piłkarze z Górnego Śląska zwieńczyli występ przy ulicy Józefa Kałuży drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla Lawranca Ennaliego.

Końcowy rezultat sprawił, że gospodarze oddalili się od strefy spadkowej, przy jednoczesnej ingerencji w końcowy układ sił na szczycie tabeli. Po 31. kolejkach Górnik Zabrze zajmuje trzecią lokatę, a popularne “Pasy” znajdują się na 12 pozycji.

Cracovia Kraków – Górnik Zabrze 5:0 (2:0)