HomeSporty walkiNadzieja polskiego MMA z kolejnym zwycięstwem. Na rozkładzie były mistrz UFC

Nadzieja polskiego MMA z kolejnym zwycięstwem. Na rozkładzie były mistrz UFC

Źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Gamrot zaliczył bardzo udany występ na gali UFC 299. Polak pokonał Rafaela Dos Anjosa i według informacji TVP Sport zanotował siódmą wygraną w Ultimate Fighting Championship.

Mateusz Gamrot i Dos Anjos

IMAGO / Sam Navarro / USA TODAY Network

Przebieg pojedynku

Pierwsza runda według punktacji sędziowskiej trafiła na konto wojownika z Polski. ”Gamer” sfinalizował świetnie obalenie, unikając kontrującej gilotyny Brazylijczyka. W drugiej rundzie Gamrot zaczął od kilku mocnych ciosów, ale szybko zdecydował się na kolejną próbę obalenia.Dos Anjos chciał za wszelką cenę utrzymać walkę w stójce, prezentując dobrą technikę zapaśniczą. Jednak półtorej minuty przed końcem rundy Gamrot zdołał już po raz siódmy zrzucić przeciwnika na matę i tym razem utrzymał go w dolnej pozycji. Do połowy trzeciej rundy Gamrot zanotował już dziesięć udanych sprowadzeń, co stanowiło jego rekord w pojedynczej walce w UFC. Mimo regularnych obaleń Polakowi trudno było utrzymać przeciwnika na ziemi, gdyż ten szybko podnosił się z pleców. Ostatecznie sędziowie byli jednogłośni – wszyscy przyznali wygraną Gamrotowi (30-27, 29-28, 29-28).

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?