HomeTenisWTA Madryt: Iga Świątek gra dalej!

WTA Madryt: Iga Świątek gra dalej!

Źródło: PAP

Iga Świątek w kapitalnym stylu pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:1 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie.

Iga Świątek

PressFocus/Miguel Reis

Kolejna miazga w wykonaniu Świątek

Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń swojej rywalce. W pierwszej partii pozwoliła sobie na utratę zaledwie jednego gema, dominując pod każdym względem. W oczy rzucała się, podobnie jak w przypadku poprzednich meczów Polki na madryckim turnieju, olbrzymia dysproporcja pod względem siły i celności uderzeń.

Drugi set mógł być nowym otwarciem dla reprezentantki gospodarzy. Nic z tych rzeczy. Polka, która w pierwszym secie oddała swojej rywalce jednego gema, tym razem oddała pięć… punktów. Sama przy tym wygrała ich aż 25, miażdżąc Hiszpankę 6:0 i wygrywając całego seta w ciągu zaledwie 27 minut.

Rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale madryckiego turnieju będzie Beatriz Haddad Maia. Brazylijka w walce o 1/4 finału pokonała dobrze znaną Polce Marię Sakkari 6:4 6:4.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu