HomePiłka nożnaSebastian Szymański wraca do formy! Asysta Polaka w hicie kolejki

Sebastian Szymański wraca do formy! Asysta Polaka w hicie kolejki

Źródło: Oskar Mochnik, X

Sebastian Szymański zaliczył asystę w wygranym przez Fenerbahce derbowym starciu z Besiktasem (2:1). Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Sebastian Szymański

PressFocus/ANP

Szymański błyszczy w wygranym meczu

Fenerbahce miało nieco ułatwione zadanie. Od 25. minuty podopieczni Ismaila Kartala grali w przewadze po czerwonej kartce dla Al-Musratiego. 5 minut później gola dla gospodarzy strzelił Michy Batshuayi, który wykorzystał podanie Dusana Tadicia.

W 69. minucie doszło w końcu do wspomnianej sytuacji. Wówczas odbitą piłkę zgarnął na 20. metrze Sebastian Szymański i chytrym zagraniem obsłużył wchodzącego w pole karne Irfana Kahveciego. Reprezentant Turcji pewnym strzał w dalszy róg bramki strzeżonej przez Merta Gunoka podwyższył prowadzenie Fenerbahce.

Na 8 minut przed końcem podstawowego czasu gry gola honorowego dla gości strzelił Cenk Tosun. Koniec końców Besiktasu nie było już jednak stać na nic więcej i po końcowym gwizdku to Sebastian Szymański wraz z kolegami cieszył się ze zwycięstwa. Na pięć kolejek przed końcem sezonu jego Fenerbahce zajmuje 2. miejsce w tabeli, pięć oczek za Galatasaray.

Aston Villa blisko podpisania pomocnika Premier League. Przyjdzie jako wolny zawodnik
Karim Benzema rozczarowany Arabią Saudyjską. Francuz pragnie opuścić Al-Ittihad
Polacy z zagranicy kolekcjonują trofea. Sześciu polskich piłkarzy z tytułami mistrza kraju
Oficjalnie: Górnik Zabrze z pierwszym letnim transferem!
Łukasz Łakomy mistrzem Szwajcarii! Polak z asystą na wagę tytułu Young Boys [WIDEO]
Davide Ancelotti opuści Real Madryt? Może przejąć klub z Ligue 1!
Rio Ferdinand o przyszłości Erika ten Haga: Wygranie Pucharu Anglii niczego nie zmieni