HomeKoszykówkaNBA: 76ers łapią kontakt z Knicks! Niesamowity występ Joela Embiida

NBA: 76ers łapią kontakt z Knicks! Niesamowity występ Joela Embiida

W trzecim meczu z serii to Philadelphia 76ers byli lepsi od New York Knicks. Bohaterem gospodarzy okazał się Joel Embiid. 30-latek rzucił 50 punktów, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 125:114.

Joel Embiid

Pierwsze zwycięstwo w serii

Do tej pory Knicks byli górą dwukrotnie. W pierwszym meczu drużyna z Nowego Jorku wygrała 111:104. W drugim spotkaniu Knicks zwyciężyli ponownie, a końcówka dostarczyła wiele emocji. Gospodarze rzucili wtedy osiem punktów w niecałą minutę czym odrobili stratę, a następnie zapewnili sobie drugie zwycięstwo w całej serii.

Teraz jednak 76ers udało się złapać kontakt. W trzecim spotkaniu byli zdecydowanie lepsi, a największą przewagę zarysowali sobie, wygrywając trzecią kwartę aż 43:27. Na zwycięstwo szczególnie wpłynęła niesamowita forma Joela Embiida. Do 50 punktów dołożył jeszcze osiem zbiórek i cztery asysty. Poza nim bardzo dobry mecz rozegrał Tyrese Maxey. Dodał on od siebie 25 punktów, 4 zbiórki i 7 asyst. Embiid w tym spotkaniu zapisał się na kartach historii. Stał się pierwszym zawodnikiem w historii play-offów, który rzucił 50 punktów, oddając mniej niż 20 rzutów w meczu.

Następne spotkanie w serii również zostanie rozegrane na boisku 76ers w Filadelfii.

Usyk zalał się łzami na konferencji prasowej po walce. Wzruszające wyznanie Ukraińca [WIDEO]
Fury zaskakuje po przegranej z Usykiem. “Uważam, że wygrałem tę walkę”
Miała być walka stulecia i była. Wielkie emocje w starciu Usyk – Fury [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Nadciąga rewolucja w MMA?! „To broń obosieczna”
Dwie walki mistrzowskie na UFC 304 w Manchesterze. Ogłoszono całą kartę główną
Kłótnia właściciela KSW z mistrzem organizacji. “Wypłata była niegodna”
Legendarny trener analizuje starcie Usyk – Fury. “On zawsze znajduje sposób na wygraną”