HomeSiatkówkaPlusLiga: Jastrzębski Węgiel bliżej mistrzostwa Polski! Obrońca tytułu ograł Wartę Zawiercie

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wykonali duży krok w kierunku obrony mistrzostwa Polski. W pierwszym finałowym meczu obecnego sezonu PlusLigi wygrali 3:0 z Aluron CMC Wartą Zawiercie i do wielkiego sukcesu brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.

Jastrzębski Węgiel

Lukasz Sobala / PressFocus

Jastrzębski Węgiel o krok od obrony mistrzostwa

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi gospodarzy, ale nie była ona na tyle duża, aby aktualni mistrzowie Polski nie byli w stanie jej odrobić. Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie przy wyniku 8:7 i nie oddał go już do samego końca. Między innymi dzięki świetnie dysponowanemu Norbertowi Huberowi, który zdobył siedem punktów, przyjezdni wygrali 25:18.

W drugim secie sytuacja zmieniała się co kilka akcji. Początkowo to goście mieli przewagę i prowadzili 5:4, ale po chwili Aluron CMC warta odrobiła straty i prowadziła 7:6. W kolejnych fragmentach obie ekipy wymieniały się prowadzeniem, a w kluczowym momencie, przy 25:24, gospodarze nie wykorzystali piłki setowej. Jastrzębianie nie zaprzepaścili tej okazji i po chwili wygrali 27:25.

Trzeci set również stał na bardzo wyrównanym, godnym finału poziomie. Sytuacja zmieniała się co kilka akcji – na jednopunktowe prowadzenie Warty po chwili odpowiadali goście, którzy jednak przy prowadzeniu 13:10 dali gospodarzom odrobić straty. Końcówka należała jednak do obrońców tytułu – wygrali 25:23 i wykonali duży krok w kierunku obrony mistrzostwa Polski.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 25:27, 23:25)

Drugi, być może decydujący mecz o mistrzowie Polski (w finale rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw), zostanie rozegrany w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 18:00.

WTA Strasburg: Magdalena Fręch o krok od głównej drabinki. Pewna wygrana nad Białorusinką
Kto wygra finał Świątek – Sabalenka? Ekspert wskazuje faworytkę
Aryna Sabalenka zaskakuje. Szczere wyznanie przed meczem z Igą Świątek
Iga Świątek tego nie chce. Z jej ust padła jasna deklaracja
Iga Świątek w finale turnieju WTA w Rzymie! Polka pokonała Coco Gauff [WIDEO]
Hubert Hurkacz żegna się z turniejem w Rzymie! Polak po bardzo zaciętym pojedynku uległ Amerykaninowi
WTA Rzym: Świątek poznała półfinałową rywalkę. Ma z nią kapitalny bilans
Hubert Hurkacz wywalczył ćwierćfinał po zaciętym meczu!
Iga Świątek po kolejnym zwycięstwie: Poczułam, że piłki się mnie słuchają
Iga Świątek się nie zatrzymuje! Polka awansowała do półfinału WTA w Rzymie!