HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Lechia Gdańsk lepsza od Polonii Warszawa. Ekstraklasa coraz bliżej [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Lechia Gdańsk okazała się lepsza od Polonii Warszawa (1:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył w 11. minucie Maksym Chłań.

Lechia Gdańsk

PressFocus / Piotr Matusewicz

Lechia wygrywa na własnym boisku

Piłkarze Lechii Gdańsk objęli prowadzenie w 11. minucie meczu. Prawą stroną popędził Camilo Mena, który następnie posłał płaskie podanie w pole karne “Czarnych Koszul”. Tam najlepiej ustawiony był Maksym Chłań. Ukrainiec zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, a Jakub Lemanowicz mógł tylko oprowadzić piłkę wzrokiem.

Po zmianie stron w dalszym ciągu tempo gry regulowali zawodnicy Szymona Grabowskiego. Najbliżej zdobycia gola był Dawid Bugaj. Wychowanek akademii Molde został jednak zatrzymany przez Szymona Kubińskiego, który popisał się skuteczną interwencją na linii bramkowej.

Polonia Warszawa pokusiła się o przeprowadzenie kilku ofensywnych akcji, ale żadna z nich nie sprawiła większego problemu Bogdanowi Sarnawskiemu. Ukrainiec zachował tym samym 13 czyste konto na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

“Biało-Zieloni” znajdują się na pierwszym miejscu Fortuna 1 ligi. Dzięki porażce Arki Gdynia ze Zniczem Pruszków mocno zbliżyli się do upragnionego awansu. Drużyna z Warszawy okupuje 15 lokatę i do końca sezonu będzie walczyć o utrzymanie.

Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

11. Chłań

Piłkarz przymierzany do reprezentacji Polski dostał powołanie do młodzieżowej kadry innego kraju
Ależ comeback Juventusu – z 0:3 do 3:3 z Bologną! Cudowny gol Milika [WIDEO]
Mohamed Salah wygadał się na temat swojej przyszłości. Wymowny wpis Egipcjanina
Wielki mecz Ewy Pajor. Hat-trick i tytuł królowej strzelczyń na pożegnanie z Wolfsburgiem
Nowe szczegóły w sprawie przyszłości Modricia. Chorwat zostanie w Madrycie?
Oficjalnie: Hellas Werona zostaje w Serie A. Polacy pomogli w kluczowym meczu
Sancho może zostać w Borussii, ale… musi spełnić jeden warunek!
Minimalna wygrana Zagłębia na koniec kolejki. Kolejny gol Kurminowskiego [WIDEO]
Łukasz Piszczek szczerze o Sancho: To, co działo się w Manchesterze w ogóle mnie nie dziwiło
Aston Villa blisko podpisania pomocnika Premier League. Przyjdzie jako wolny zawodnik