HomePiłka nożnaLigue 1: PSG pokonuje Lorient. Kylian Mbappe śrubuję kolejny rekord

Ligue 1: PSG pokonuje Lorient. Kylian Mbappe śrubuję kolejny rekord

PSG pokonało Lorient 4:1 w meczu 29. kolejki Ligue 1. Kylian Mbappe stał się pierwszym zawodnikiem od 1979 roku, którzy strzelił minimum 25 bramek w czterech sezonach Ligue 1 z rzędu.

Kylian Mbappe

PSG dominuje do przerwy

Piłkarze z Paryża wyszli na prowadzenie w 19. minucie spotkania. Ousmane Dembele w swoim stylu popędził prawą stroną boiska, następnie zszedł na lewą nogę, minął rywala i precyzyjnym uderzeniem w róg bramki umieścił piłkę w siatce. Na uwagę zasługuje asysta zaledwie 17-letniego pomocnika – Senny Mayulu.

Zaledwie trzy minuty później gola zdobył Kylian Mbappe. Francuz wykorzystał zespołową akcję urzędujących mistrzów kraju. Po wymianie kilku podań futbolówka trafiła do Nuno Mendesa, a ten obsłużył podaniem 25-latniego napastnika. Dla Mbappe był to 25 gol w bieżącej kampanii. Tym samym stał się pierwszym zawodnikiem od czasu Carlosa Bianchiego (1975/76-1978/79), który zdobył minimum 25 bramek w czterech sezonach Ligue 1 z rzędu.

Kolejne zwycięstwo

Po zmianie stron Dembele miał na swoim koncie dublet, a Mbappe do gola dołożył asystę. Kapitan w fantastyczny sposób ograł defensora Lorient, ponieważ zdecydował się na zaskakujący zwód, a przy tym założył rywalowi przysłowiową “siatkę” .

Gospodarzy stać było tego wieczoru jedynie na bramkę honorową autorstwa Mohameda Bamby. Iworyjczyk umiejętnie przystawił głowę do szybującej piłki zagranej przez Benjamina Mend’yego.

Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry niezawodny Mbappe. Akurat w tej sytuacji lepiej mógł się zachować bramkarz Yvon Mvogo, ponieważ uderzenia byłego klubowego kolegi Kamila Glika nie można zaliczyć do kategorii wybitnych.

Dzięki wygranej podopieczni Luisa Enrique pewnie kroczą po 12 mistrzostwo kraju. Z kolei Lorient zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i do końca sezonu będzie walczyć o utrzymanie.

FC Lorient – PSG 1:4 (0:2)

73. M. Bamba (B. Mendy) – 19. O. Dembélé (Mayulu), 22. K. Mbappé (Mendes), 60. O. Dembélé (K. Mbappé), 90. K. Mbappé (Kolo Muani)

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie