HomeTenisLinette zagra w kolejnej rundzie turnieju w Madrycie. Czeka na nią arcytrudna rywalka

Magda Linette pokonała Elisabette Cocciaretto w 1. rundzie turnieju w Madrycie. Polka mimo słabego początku pokonała Włoszkę 2:1 (3:6, 6:4, 6:4). W następnej rundzie zmierzy się z wiceliderką rankingu WTA.

Magda Linette

Magda potrzebowała czasu, żeby wejść na najwyższe obroty

Polka w pierwszym secie nie grała tak, jak zdążyła nas do tego przyzwyczaić w ostatnich meczach. Zaczęła od przegranego serwisu, co od razu wytrąciło ją z rytmu. Później jednak udało jej się odrobić stratę i przełamać Włoszkę, doprowadzając do remisu. Przy wyniku 3:3, Cocciaretto ponownie przełamała Polkę, a potem wygrała swój serwis. Magda nie dała rady odeprzeć kolejnych ataków i po raz trzeci w pierwszym secie przegrała własne podanie, tym samym przegrywając 3:6. Druga część meczu zaczęła się wyrównanie. Obydwie zawodniczki wygrywały swoje serwisy. Pierwsze przełamanie nastąpiło przy wyniku 2:2. Polce udało się przełamać Włoszkę dwa razy pod rząd, stając przed szansą na szybkie zakończenie seta. Tak się jednak nie stało, bo Cocciaretto udało się przełamać Magdę i przedłużyć swoje szansę na zwycięstwo w drugim secie. Polka mimo przegranego serwisu się nie zdekoncentrowała i wygrała swoje następne podanie, tym samym wyrównując stan meczu. W trzecim secie obie zawodniczki zaczęły od przełamania siebie nawzajem. Później jednak Magda okazała się tą, która przełamała po raz kolejny. Przy wyniku 5:4 Linette miała swój serwis. Polka stanęła na wysokości zadania, wygrywając trzeciego seta 6:4.

W kolejnej rundzie zmierzy się z wiceliderką rankingu

W 1/32 na Magdę czeka Aryna Sabalenka. Mecz odbędzie się 26.04. Białorusinka broni tytułu z zeszłego roku, tak więc pokonanie jej będzie niesamowicie trudnym zadaniem.

Xabi Alonso po porażce w finale Ligi Europy: To był zły dzień
Gasperini pęka z dumy po finale Ligi Europy. “Nie chodzi o to, że wygraliśmy, ale o to jak to zrobiliśmy!”
Atalanta kończy niesamowitę serię Bayeru. Pierwsza porażka w sezonie
Niesamowity Ademola Lookman. Swoim występem w finale Ligi Europy przeszedł do historii!
Atalanta wygrywa Ligę Europy! Hat-trick Lookmana przerywa serię Bayeru Leverkusen [WIDEO]
Harry Kane z urazem przed EURO 2024. Selekcjoner reprezentacji Anglii komentuje
Co za mecz Atalanty w finale Ligi Europy z Bayerem! Lookman kompletuje hat-tricka [WIDEO]
Bayern Monachium blisko transferu skrzydłowego z Bundesligi!
Ceniony trener odmówił Chelsea. Czeka na ofertę z innego klubu!