HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Stal Rzeszów zdobywa Sosnowiec. Zagłębie pierwszym spadkowiczem

Fortuna 1 liga: Stal Rzeszów zdobywa Sosnowiec. Zagłębie pierwszym spadkowiczem

Stal Rzeszów pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0. Spotkanie odbyło się w ramach 29. kolejki Fortuna 1 ligi. Końcowy rezultat spowodował, że “Sosnowiczanie” pożegnali się z zapleczem PKO BP Ekstraklasy.

Stal Rzeszów

PressFocus / Piotr Matusewicz

Decydujący początek

Pierwszego gola na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zobaczyliśmy już w 4. minucie gry. Stal Rzeszów zaatakowała prawą stroną boiska i po płaskim dośrodkowaniu w pole karne do siatki trafił Sebastian Thill. Obrona gospodarzy całkowicie minęła się z piłką, z czego skorzystał 30-letni Luksemburczyk.

Tuż przed przerwą Jesus Diaz zagrał futbolówkę na dalszy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Kosa, a tam najlepiej odnalazł się William Remy. Były stoper Legii Warszawa nie doprowadził jednak do remisu, ponieważ piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Po zmianie stron podopieczni Marka Saganowskiego starali się wywalczyć cenny punkt, ale w kilku sytuacjach na wysokości zadania stawał Jakub Wrąbel. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzy punkty do Rzeszowa przywiozą piłkarze Stali.

Zagłębie Sosnowiec zanotowało dziewiętnastą porażkę w sezonie i oficjalnie pożegnało się z rozgrywkami Fortuna 1 Ligi. Z kolei Stal plasuje się na 11 pozycji.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów 0:1 (0:1)

4. Thill

Miała być walka stulecia i była. Wielkie emocje w starciu Usyk – Fury [WIDEO]
Dariusz Melon: Jeśli to się uda, moją misję w ŁKS-ie uznam za zakończoną sukcesem [WYWIAD]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Gutka: Serce miasta i klubu. Jürgen Klopp, czyli więcej niż menedżer Liverpoolu
Lipiński o rozwodzie Allegriego z Juventusem: Niech kto inny męczy się z wariatem
Ma 224 centymetry wzrostu, ale w NBA nie dają mu szans. “Ludzie zbyt mocno komplikują pewne rzeczy”
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Urban: D’Artagnan z Moguncji. Niemcy mają nowego „Straßenkickera”