HomeKoszykówkaNBA: Mecz w Bostonie bez niespodzianki. Pewna wygrana Celtics

NBA: Mecz w Bostonie bez niespodzianki. Pewna wygrana Celtics

Źródło: NBA

W pierwszym spotkaniu serii między Celtics a Heat górą byli Bostończycy. Drużyna Joe Mazzulli zwyciężyła 114:94 i prowadzi 1-0 w całej serii. Kolejny mecz w nocy ze środy na czwartek.

Jayson Tatum

Dominacja gospodarzy

Pierwszy mecz tej serii rozegrany został w TD Garden. Faworytem tego spotkania, jak i całej rywalizacji w tej rundzie fazy play-off, była oczywiście drużyna z Bostonu. I od początku Celtowie chcieli pokazać, dlaczego są wymieniani w kontekście wygrania mistrzostwa NBA. Wynik 14:0 po pierwszych minutach podkreślał to dobitnie.

Szanse Heat niewątpliwe były zdecydowanie mniejsze z uwagi na brak ich lidera – Jimmy’ego Butlera. Absencja byłego gracza Chicago Bulls była bardzo widoczna, co potwierdzało tylko przedmeczowe dywagacje, że Miami w serii z Celtics nie ma żadnych szans.

Bostończycy pomimo utraty wysokiej przewagi na koniec pierwszej kwarty, w kolejnych ćwiartkach robili już, co chcieli. Gwiazda gospodarzy – Jayson Tatum – już do przerwy spokojnie mógł mieć na koncie triple-double.

Druga połowa to już mecz bez większej historii. Gospodarze umiejętnie trzymali przeciwnika w ryzach, nie dając nawet na chwilę zbliżyć się do chociażby wyrównania. Celtics zdecydowanie dominowali, a zwłaszcza jeśli chodzi o celne rzuty zza łuku. Trafili ostatecznie 22 trójki, wyrównując rekord klubu w historii występów w fazie play-off. Najlepszym strzelcem Bostonu z dorobkiem 23 punktów był Tatum, który do swojego dorobku dołożył jeszcze także 10 zbiórek i 10 asyst.

Drużyna Joe Mazzulli gładko rozprawiła się z Heat i z optymizmem może patrzeć na kolejne mecze w tej serii. Drugie spotkanie odbędzie się w nocy z 24 na 25 kwietnia o godzinie 1:00.

NBA: To koniec ery! Legenda kończy po 37 latach