HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Cracovia przegrywa z Puszczą Niepołomice. Walka o utrzymanie zapowiada się naprawdę interesująco

Cracovia przegrała na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 0:1. Mecz odbył się w ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Cracovia - Puszcza Niepolomice

PressFocus / Lukasz Sobala

Zapolnik daje o sobie znać

Groźną sytuacje w 11. minucie gry stworzyli sobie zawodnicy gości. Po dośrodkowaniu Michała Walskiego futbolówka trafiła wprost na głowę Kamila Zapolnika. Kapitan niepołomiczan uderzył jednak niecelnie. Osiem minut później podopieczni Tomasza Tułacza objęli prowadzenie. Za niewykorzystaną sytuacje zrehabilitował się Zapolnik. 31-latek umiejętnie “przestawił” Eneo Bitriego, a następnie obsłużył podaniem Wojciecha Hajda, który pokonał Sebastiana Madejskiego.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, do głosu zaczęli dochodzić piłkarze “Pasów”. W 48. minucie na strzał z woleja zdecydował się Michał Rakoczy, ale ostatecznie uderzenie 22-latka nie zrobiło większej krzywdy Oliwierowi Zychowi. Dwadzieścia minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zza pola karnego przymierzył Jani Atanasov, ale i tym razem Zych nie był zmuszony do wyciągania piłki z siatki. Natomiast najdogodniejszą sytuację dla drużyny prowadzonej przez Dawida Kroczka zaprzepaścił w 82. minucie Benjamin Kallman. Fin spudłował po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i zawodnicy Tomasza Tułacza mogli świętować drugie zwycięstwo z rzędu. Aktualnie zajmują 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów, a Cracovia okupuje 13 lokatę.

Cracovia – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)

19. Hajda

Nikola Grbić zmieni miejsce pracy? Jest wymarzonym trenerem dla tej reprezentacji