HomePiłka nożnaOficjalnie: Girona w przyszłym sezonie na europejskich salonach

Oficjalnie: Girona w przyszłym sezonie na europejskich salonach

Źródło: Girona FC

Sensacja stała się faktem. Po zwycięstwie 4:1 z Cadiz, Girona zapewniła sobie udział w europejskich pucharach.

Girona w Europie

dpa picture alliance / Alamy

Wyśmienity sezon

Piłkarze Girony zajmują trzecie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy są w trakcie historycznego sezonu, ponieważ przez pewien czas zajmowali nawet pozycje lidera. Obecnie wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę nad czwartym Atletico. Wczorajsza wygrana z Cadiz oficjalnie potwierdziła udział podopiecznych Michela w następnej edycji europejskich pucharów, a konkretnie w Lidze Konferencji Europy, ponieważ matematycznie nie mogą już spaść niżej niż siódma lokata. Natomiast jeśli “Biało-Czerwon” chcą zadebiutować w elitarnej Lidze Mistrzów muszą wygrać trzy z pozostałych sześciu spotkań LaLigi (zmierzą się kolejno z Las Palmas, Barceloną, Deportivo Alaves, Villarreal, Valencią i Granadą).

Przekonujące zwycięstwo

Prowadzenie w starciu z Cadiz zapewnił gospodarzom Erick Garcia. Hiszpański stoper skorzystał z dośrodkowania Savio i strzałem głową pokonał Jeremiasa Ledesme. W 22. minucie po koronkowej akcji do siatki trafił Ivan Martin. Z kolei w drugiej połowie fantastycznym trafieniem popisał się Artem Dovbyk. Ukrainiec sprytnym zwodem ominął defensorów “Piratów”, a następnie zdecydował się na wykończenie popularnym “fałszem”. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Portu. Cadiz odpowiedziało honorowym trafieniem autorstwa Gonzalo Escalante.

Xabi Alonso zostanie zastąpiony… inną legendą? Bayer ma pomysł
Dlatego tak naprawdę odszedł De Rossi. Szokujące kulisy zwolnienia
Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę