HomeTenisMagda Linette górą w meczu z Kalininą! Polka w finale turnieju w Rouen

Magda Linette górą w meczu z Kalininą! Polka w finale turnieju w Rouen

Magda Linette w półfinale turnieju WTA 250 w Rouen mierzyła się z Ukrainką, Anheliną Kalininą. Ostatecznie Polka zwyciężyła 2:1 (6:1, 4:6, 6:2) i w świetnym stylu awansowała do finału.

Magda Linette

Linette w finale

Magda Linette grała o finał turnieju WTA 250 we francuskim Rouen z Anheliną Kalininą. Polka pewnie wygrała pierwszego seta 6:1. Drugi set nie był już jednak tak prosty i padł łupem jej rywalki. Ukrainka postawiła znacznie większy opór i wygrała go 6:4.

W trzecim secie dość szybko Polka zdołała wyjść na prowadzenie. W pewnym momencie prowadziło już aż 5:1. Kalinina zdołała się jednak jeszcze postawić i zdobyć gema, ale ostatecznie Linette spokojnie zwyciężyła 6:2. Polka tym samym w świetnym stylu pokonała wyżej notowaną rywalkę.

Dzięki rewelacyjnej postawie Linette melduje się w finale turnieju w Rouen. Tam czeka już na nią Amerkanka, Sloane Stephens. 31-latka w półfinale pokonała 2:0 (6:3, 6:2) Caroline Garcię. Finał z udziałem Stephens oraz Linette odbędzie się już w niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 15:00.

Piłkarz przymierzany do reprezentacji Polski dostał powołanie do młodzieżowej kadry innego kraju
Ależ comeback Juventusu – z 0:3 do 3:3 z Bologną! Cudowny gol Milika [WIDEO]
Mohamed Salah wygadał się na temat swojej przyszłości. Wymowny wpis Egipcjanina
Wielki mecz Ewy Pajor. Hat-trick i tytuł królowej strzelczyń na pożegnanie z Wolfsburgiem
Nowe szczegóły w sprawie przyszłości Modricia. Chorwat zostanie w Madrycie?
Oficjalnie: Hellas Werona zostaje w Serie A. Polacy pomogli w kluczowym meczu
Sancho może zostać w Borussii, ale… musi spełnić jeden warunek!
Minimalna wygrana Zagłębia na koniec kolejki. Kolejny gol Kurminowskiego [WIDEO]
Łukasz Piszczek szczerze o Sancho: To, co działo się w Manchesterze w ogóle mnie nie dziwiło
Aston Villa blisko podpisania pomocnika Premier League. Przyjdzie jako wolny zawodnik