HomePiłka nożnaDembele doceniony za występ w Lidze Mistrzów

Dembele doceniony za występ w Lidze Mistrzów

Źródło: PSG

Występ Ousmane Dembele z Barceloną doceniony. Piłkarz PSG został wybrany najlepszym piłkarzem tygodnia w Lidze Mistrzów.

Ousmane Dembele

Joan Gosa / Alamy

Barca na kolanach

PSG pokonało Barcelonę wynikiem 4:1 w rewanżowym starciu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Paryżanie awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się z Borussią Dortmund. Jednym z kluczowych zawodników w tym spotkaniu był Dembele. Skrzydłowy w 40. minucie zdobył wyrównującą bramkę.

To dzięki niemu podopieczni Luisa Enrique nabrali wiatru w żagle. Ten gol otworzył im drogę do pokonania Barcy. Worek z bramkami w drugiej połowie już zupełnie się otworzył. Sam Francuz zagrał bardzo dobre zawody i nie uległ spoczywającej na nim presji. Kibice gospodarzy gwizdali najgłośniej, jak tylko potrafili, gdy Dembele był przy piłce, ale to mu nie przeszkodziło. 26-latek wraz z kolegami z zespołu pogrążył swój były klub i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Wspaniała gra zapewniła Dembele nagrodę dla najlepszego piłkarza tygodnia w Lidze Mistrzów.

Trener polskich siatkarek doceniony. Stefano Lavarini z ważną nagrodą w PKOl-u
Liga Narodów: Kontuzja kluczowej reprezentantki Polski. To dlatego nie zagrała z Japonią
Liga Narodów: Dominacja Polek trwa! Kolejne pewne zwycięstwo siatkarek
Liga Narodów: Polki idą jak burza! Drugie zwycięstwo bez straty seta
Siatkówka: Polska pewnie wygrywa z Ukrainą! To był ostatni sprawdzian przed Ligą Narodów
Siatkówka: Polska przegrywa z Niemcami w meczu towarzyskim! To był pierwszy egzamin przed Ligą Narodów
Podczas meczu z Niemcami zabraknie kilku gwiazd? Kuriozalne wieści od Bartosza Kurka!
Liga Narodów: Polki w fantastycznej formie! Nie pozwoliły sobie na stratę seta