HomeTenisWTA Stuttgart: Iga Świątek coraz bliżej kolejnego porsche! Jest już w półfinale

WTA Stuttgart: Iga Świątek coraz bliżej kolejnego porsche! Jest już w półfinale

Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Brytyjką Emmą Raducanu i awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Teraz jej rywalką o awans do wielkiego finału będzie czwarta rakieta świata, Kazaszka Jelena Rybakina.

Iga Świątek

Świątek ponownie wygrywa bez straty seta

Iga Świątek rozpoczęła zmagania od drugiej rundy i już w pierwszym meczu pokazała, że uwielbia grę na twardej nawierzchni. Pewnie ograła Belgijkę Elise Mertens (6:3, 6:4), wykonując pierwszy krok w kierunku obrony tytułu sprzed roku. W ćwierćfinale mierzyła się z Brytyjką Emmą Raducanu.

Pierwszy set zaczął się od dwóch przełamań po obu stronach. Później jednak żadna z tenisistek nie dała drugiej wygrać przy własnym serwisie, w efekcie czego o losach partii decydował tie-break. W nim znacznie skuteczniejsza była Świątek, która ograła Raducanu 7:2.

W drugim secie gra nieco bardziej układała się po myśli polskiej tenisistki, bowiem już w pierwszym gemie zdołała przełamać Raducanu. Osiągniętą przewagę zdołała utrzymać do samego końca – pewnie wykorzystywała swoje piłki, dzięki czemu wygrała 6:3 i cały mecz.

Iga Świątek (1. WTA) – Emma Raducanu (303. WTA) 7:6(2), 6:3

W ten sposób polska tenisistka awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Jej kolejną rywalką będzie Jelena Rybakina (4. WTA), która w trzech setach wygrała z Włoszką Jasmine Paolini.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu