HomePiłka nożnaArteta tłumaczy kontrowersyjną zmianę. Kapitan Arsenalu kończył mecz z urazem

Arteta tłumaczy kontrowersyjną zmianę. Kapitan Arsenalu kończył mecz z urazem

Źródło: Football.london

Arsenal przegrał z Aston Villą 0:2. Jeszcze przed pierwszą bramką Mikel Arteta zdecydował się na dość zagadkową zmianę, boisko opuścił Martin Odegaard. Jak się okazało, Norwego narzekał na problem zdrowotny.

Martin Odegaard

PA Images / Alamy

Arteta tłumaczy decyzję

Kilka minut przed utratą pierwszej bramki przez Arsenal boisko opuścił kapitan zespołu, Martin Odegaard. Zmiana Norwega wywołała dość spore zdziwienie u fanów Kanonierów, ponieważ pomocnik jest jedną z kluczowych postaci zespołu i wyglądał w meczu z Aston Villą naprawdę dobrze. Byłego gracza Realu Madryt na placu gry zastąpił Jorginho. Kilka minut później Arsenal stracił dwie szybkie bramki, które zaważyły o losach meczu.

Mikel Arteta został zapytany o zagadkową zmianę kapitana swojej drużyny na konferencji prasowej. Hiszpański szkoleniowiec wytłumaczył, że Odegaard nie był w stanie dograć meczu do końca.

Poczuł coś i nie mógł kontynuować – zwięźle odpowiedział Arteta.

Arsenal po porażce z Aston Villą znacznie skomplikował sobie sprawę pogoni za Manchesterem City. Kanonierzy mają teraz dwa punkty mniej niż Obywatele i nie wykorzystali także potknięcia Liverpoolu. The Reds ulegli 0:1 Crystal Palace na Anfield. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, to Pep Guardiola znacznie przybliżył się do kolejnego tytułu mistrzowskiego.

Dłuższy brak Odegaarda może być dodatkowo bolesny dla Arsenalu, który musi gonić lidera. Norweg w tym sezonie spisuje się wyśmienicie i bierze na siebie ciężar rozgrywania akcji. Sam do siatki podczas obecnej kampanii Premier League trafiał siedem razy i dołożył do tego sześć asyst.

Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę