HomePiłka nożnaDwa nieuznane gole i strata punktów. Milan remisuje, Inter o krok od tytułu

Dwa nieuznane gole i strata punktów. Milan remisuje, Inter o krok od tytułu

AC Milan dokonał heroicznego pościgu i pomimo przegrywania 1:3 z Sassuolo, ostatecznie zdołał zremisować to spotkanie 3:3. Taki wynik oznacza, że Inter Mediolan jest o krok od mistrzostwa Włoch.

Luka Jović

Milan dogonił Sassuolo

Spotkanie rozpoczęło się dla Milanu w najgorszy z możliwych sposobów. Już w czwartej minucie po ładnym strzale z półobrotu na 1:0 dla Sassuolo trafił Andrea Pinamonti, a w 10. minucie na 2:0 podwyższył Armand Lauriente, korzystając z obrobiny szczęścia i niezdecydowania defensywy “Rossonerich”.

Goście szybko ruszyli do odrabiania strat. W 18. minucie do siatki trafił Samu Chukwueze, ale po analizie VAR okazało się, że Nigeryjczyk był na spalonym. 120 sekund później Milan dopiął swego – piękną indywidualną akcją popisał się Rafael Leao, który silnym strzałem z pola karnego strzelił kontaktową bramkę.

Drugą połowę Milan rozpoczął niemal tak samo źle, jak pierwszą, bowiem w 53. minucie Lauriente podwyższył na 3:1. Goście ponownie ruszyli do odrabiania strat, które w 59. minucie zniwelował Luka Jović. Cztery minuty później ponownie pecha miał Chukwueze, który po raz drugi nie mógł się cieszyć z gola z powodu pozycji spalonej. Milan zdołał jednak wyszarpać jeden punkt – gola na wagę remisu strzelił Noah Okafor.

3:3 Noah Okafor 84′

Remis Milanu oznacza, że w niedzielny wieczór Inter Mediolan może bardzo mocno zbliżyć się do mistrzowskiego tytułu. W przypadku zwycięstwa nad Cagliari, na sześć meczów przed końcem sezonu będzie miał aż 16 punktów przewagi nad rywalem zza miedzy.

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę