HomePiłka nożna“Niewidoczny” jubileusz Zielińskiego. Włoskie media oceniły Polaka po meczu z Frosinone

Źródło: Włoskie media

Piotr Zieliński nie będzie zbyt dobrze wspominał swojego 250. występu od pierwszej minuty w Serie A. Jego Napoli zaledwie zremisowało 2:2 z Frosinone, a włoskie media dość oszczędnie podsumowały występ reprezentanta Polski w tym meczu.

Piotr Zieliński

Franco Romano / Alamy

Remisowy jubileusz Zielińskiego

Pojedynek z Frosinone był dla Zielińskiego małym jubileuszem, bowiem po raz 250. w karierze znalazł się w wyjściowym składzie drużyny w Serie A. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 362 spotkania, ale 112 razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Reprezentant Polski z pewnością nie tak wyobrażał sobie świętowanie tego jubileuszu. Frosinone dwukrotnie zdołało odrobić straty i gdyby tylko w pierwszej połowie wykorzystało rzut karny, zespół z Neapolu mógłby nawet przegrać to spotkanie. Remis 1:1 oznacza, że Napoli utrudniło sobie walkę o miejsce premiujące grą w europejskich pucharach.

Średnie oceny dla Zielińskiego

Serwis “Virgilio Sport” ocenił Zielińskiego na 5,5. Dziennikarze w pomeczowej ocenie skupili się na niewykorzystanej sytuacji Polaka z 42. minuty. – Ładnie ograł Romagnoliego i Valeriego, oddał strzał, ale zabrakło mu mocy – podsumowano. Podobną notę reprezentantowi Polski wystawił włoski oddział stacji Sky Sports.

Również na 5,5 występ Zielińskiego podsumował portal “Napoli Network”. Co ciekawe, dziennikarze stwierdzili, że Polakowi “ciąży stracony gol na 2:2”. W istocie nie miał on bezpośredniego udziału w akcji, choć za argumentacją wspomnianego serwisu może stać fakt, że “Zielu” mógł aktywniej powalczyć o odbiór piłki w początkowej fazie akcji bramkowej.

Portal “Calcio Napoli 24” w pomeczowej analizie w kontekście Zielińskiego również skupił się głównie na niewykorzystanej okazji z końcówki pierwszej połowy. Z relacji dziennika można wyczytać, że dziennikarze uznali go za “niewidocznego uczestnika tego spotkania”.