HomePiłka nożnaSzczęsny i Skorupski zachwycili, włoska prasa ich doceniła. Znakomite oceny

Szczęsny i Skorupski zachwycili, włoska prasa ich doceniła. Znakomite oceny

Źródło: Własne/La Gazzetta dello Sport

Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski zachowali czysta konta w meczach swoich drużyn w 31. kolejce Serie A. Obaj zachwycili kilkoma świetnymi interwencjami, co zasłużenie zostało docenione przez włoskie media.

Szczęsny i Skorupski

Sportimage Ltd / Alamy | LaPresse / Alamy

Udany weekend polskich bramkarzy w Serie A

Polscy bramkarze z Serie A zdążyli przyzwyczaić do znakomitych występów. W tym sezonie zarówno Łukasz Skorupski, jak i Wojciech Szczęsny notują mnóstwo udanych występów. Podobnie było w rozegranej w ostatni weekend 31. kolejce, w której obaj zachowali czyste konta.

Skorupski po raz 11. w obecnych rozgrywkach nie musiał wyciągać piłki z siatki, a jego Bologna bezbramkowo zremisowała z Frosinone. Szczęsny natomiast 13. raz zachował czyste konto, pomagając w ten sposób Juventusowi w odniesieniu domowego zwycięstwa 1:0 nad Fiorentiną.

Świetne oceny dla Szczęsnego i Skorupskiego

O ile czyste konto Szczęsnego samo w sobie zasługiwało na pochwałę, tak jego interwencję z 74. minuty po strzale Nico Gonzaleza należy określić mianem kapitalnej. 33-latek fenomenalnie wybronił ten strzał, ratując gospodarzy przed niechybną stratą gola. “Bycie gotowym to jego specjalność. W pierwszej połowie był widzem, a w drugiej uratował Juventusowi wynik” – w taki sposób wystep bramkarza reprezentacji Polski oceniła “La Gazzetta dello Sport”, wystawiając mu (chyba jednak zbyt niską) ocenę “7”.

Również “siódemkę” włoski dziennik wystawił Skorupskiemu, który zanotował pięć skutecznych interwencji, z czego przynajmniej dwie były na wagę remisu. “Dwa razy Cheddira, raz Okoli. Gdyby nie było tam Skorupskiego, obaj mogliby się cieszyć z goli” – czytamy w podsumowaniu występu 32-latka.