HomeTenisATP Estoril: Hubert Hurkacz w finale! Świetny początek Polaka na mączce

ATP Estoril: Hubert Hurkacz w finale! Świetny początek Polaka na mączce

Hubert Hurkacz wygrał w trzech setach z Chilijczykiem Cristianem Garinem (112. ATP) i awansował do finału turnieju ATP 250 w portugalskim Estoril. W decydującym pojedynku Polak może zagrać z broniącym tytułu sprzed roku Casperem Ruudem.

Hubert Hurkacz

SPP Sport Press Photo / Alamy

Hurkacz w finale turnieju w Estoril

Pierwszy tegoroczny turniej na kortach ziemnych jak dotąd układa się dla Polaka znakomicie. W dwóch pierwszych meczach nie przegrał ani jednego seta – najpierw ograł Brytyjczyka Jana Choinskiego, a następnie Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza. W półfinale czekał na niego 112. zawodnik rankingu ATP.

Początek starcia należał do Hurkacza, który dość szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Później Chilijczyk nie dał się już przełamać, ale Polak nie wypuścił wypracowanej przewagi i po wykorzystaniu trzeciej piłki setowej wygrał 6:3.

Drugi set miał identyczny przebieg, ale na korzyść Garina. W drugim gemie przełamał Hurkacza, a w kolejnych wymianach był niemal bezbłędny, dzięki czemu wygrał 6:3. Decydował więc trzeci set, w którym to Polak był skuteczniejszy. Dwukrotnie wygrał przy serwisie Chilijczyka, a mecz zakończył wygraniem seta 6:3.

Cristian Garin (112. ATP) – Hubert Hurkacz (10. ATP) 3:6, 6:3, 3:6

Polski tenisista awansował tym samym do finału turnieju ATP 250 w Estoril. Jego rywalem w starciu o tytuł będzie turniejowa “jedynka” – Norweg Casper Ruud (8. ATP) lub Hiszpan Pedro Martinez (77. ATP).

Goncalo Feio kończy się czas. “Marny aktor, który urządza teatrzyk”
Josue stanął w obronie Goncalo Feio. Odważna deklaracja!