HomePiłka nożnaGol Kwietnia na wagę trzech punktów. Korona wygrała ze Stalą

Gol Kwietnia na wagę trzech punktów. Korona wygrała ze Stalą

Źródło: Canal+Sport

Korona Kielce pokonała Stal Mielec 1:0 w meczu 27.kolejki PKO BP Ekstraklasy po golu Bartosza Kwietnia. Jest to dopiero drugie zwycięstwo kielczan w rundzie wiosennej.

Korona - Stal

Wyszarpana pełna pula

Waga tego spotkania mogła drużynę ze stolicy województwa świętokrzyskiego zdecydowanie przytłoczyć. Korona przed tą kolejką znalazła się w strefie spadkowej, a następna porażka mogłaby zachwiać posadę Kamila Kuzery.

W pierwszej połowie Stal Mielec nie przypominała drużyny, która zdobyła najwięcej punktów w tej rundzie. Brakowało sytuacji podbramkowych głównie ze względu na słabszą dyspozycję gwiazdy gości – Ilii Szukrina. Do przerwy oglądaliśmy jeden celny strzał autorstwa Bartosza Kwietnia, które wylądował w bramce Mateusza Kochalskiego.

W drugiej odsłonie “Złocisto – krwiści” skupili się na obronię korzystnego z ich perspektywy rezultatu. Stal przeważała, ale wciąż brakowało groźnych uderzeń na bramkę Dziekońskiego. Kielczanie doskonale zdawali sobie sprawę z wagi tego meczu i do ostatniego gwizdka skutecznie bronili się na własnej połowie.

Dzięki tej wygranej, Kamil Kuzera może chociaż na chwilę odetchnąć, ponieważ jego zespół na ten moment jest poza strefą spadkową. To się jednak może zmienić, jeżeli Puszcza wygra rozpoczynające się za chwilę starcie z Ruchem Chorzów.

Korona Kielce – Stal Mielec 1:0 (1-0)

Bartosz Kwiecień 43′

Joshua ujawnił sekret Ronaldo. To dzięki niemu stał się lepszy
KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie