HomePiłka nożnaLiverpool wygrał z outsiderem, kuriozalne trafienia i błysk Alexisa Mac Allistera [WIDEO]

Źródło: viaplay.pl

FC Liverpool pokonał Sheffield United 3:1 (1:0) na Anfield Road w 31. kolejce Premier League. The Reds w ostatnim kwadransie podkręcili tempo i wywalczyli komplet punktów.

Pilkarze Liverpoolu

PA Images / Alamy

Kuriozalna bramka Darwina Nuneza

Zawodnicy Jurgena Kloppa chcieli dołożyć wszelkich starań, by ponownie wskoczyć na fotel lidera Premier League, po tym, jak we wtorek Arsenal triumfował nad Luton Town 2:0. Z kolei Szable są czerwoną latarnią ligi i tylko cud może uratować przed degradacją do Championship. The Reds przegrali tylko jeden z ostatnich 22 meczów ligowych.

Już pierwsze fragmenty pokazały, jak olbrzymia różnica jest pomiędzy zespołami. Jednak bramka dla gospodarzy padła po absurdalnym błędzie Ivo Grbicia. Chorwacki bramkarz w 17. minucie chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, lecz czujny Darwin Nunez poszedł za futbolówką, która odbiła się wprost do bramki gości. – Nagroda Darwina dla Ivo Grbicia, tak to możemy określić – skomentował Michał Zachodny w Viaplay.

W 58. minucie Conor Bradley nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej bramki i zanosiło się na sporą sensację. Tymczasem w 76. minucie Argentyńczyk Alexis Mac Allister huknął zza pola karnego i piłka wpadła pod poprzeczkę. W 90. minucie decydujący cios zadał Cody Gakpo, który wykończył głową dośrodkowanie od Andrew Robertsona i trzy punkty pozostały w Liverpoolu. Po tym zwycięstwie gracze Kloppa zasiedli na fotelu lidera. W niedzielę zmierzą się w szlagierze 32. kolejki z Manchesterem United na Old Trafford.

Liverpool FC – Sheffield United 3:1 (1:0)

Darvin Nunez 17′, Alexis Mac Allister 77′, Cody Gakpo 90′ – Conor Bradley 58′ (sam)