HomeInne sportyEuro 2024 w piłce ręcznej kobiet: Polki lepsze od rywalek z Kosowa. Awans o krok

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych jest bardzo blisko awansu na mistrzostwa Europy, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się na Węgrzech, w Austrii i Szwajcarii. Biało-Czerwone w pierwszym z dwóch kwietniowych meczów z Kosowiankami wygrały 34:27.

Piłkarki ręczne

Polki o krok od awansu na Euro 2024

Początek spotkania należał do zawodniczek z Kosowa, które po niecałych siedmiu minutach prowadziły 5:1. Polki zaczęły gonić wynik i zbliżyły się do rywalek na dystans jednej bramki, ale Kosowianki skutecznie odskakiwały na 2-3 trafienia. Do wyrównania doszło dopiero pod koniec pierwszej połowy – Emilia Galińska trafiła na 15:15. Ostatecznie obie ekipy schodziły na przerwę z rezultatem 17:17.

Po zmianie stron mecz w dalszym ciągu był zacięty, a kluczowa okazała się akcja z 37. minuty, kiedy to na 21:20 trafiła Paulina Uścinowicz. Od tego momentu polskie szczypiornistki nie dały już rywalkom szans na wyjście na prowadzenie. Choć po stronie gospodyń szalała Leonora Demaj (12 goli), Biało-Czerwone dość wyraźnie wygrały 34:27 i bardzo mocno zbliżyły się do awansu na Euro 2024.

W polskiej drużynie najskuteczniejsze były Monika Kobylińska (9 bramek) i Magda Balsam (6 trafień). Rewanżowe spotkanie, które prawdopodobnie przypieczętuje awans Polek na mistrzostwa Europy, zostanie rozegrane w niedzielę, 7 kwietnia w Zielonej Górze (godz. 18:00).

Kosowo – Polska 27:34 (17:17, 10:17)

Śląsk Wrocław ma jasny cel. Prezes wskazał konkretną pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy
Kolejny kandydat do rządzenia polską piłką ręczną! Rywalizacja z podtekstem!
Nieudany początek Wisły Płock w Lidze Mistrzów. Porażka w Lizbonie
Boniek tego oczekuje od reprezentacji. Bez ogródek
Bodo kompletnie zaskoczyło Jagiellonię. “Od wielu lat nie pamiętam takiego meczu”