HomePiłka nożnaSprawiedliwy remis na zakończenie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Warta dzieli się punktami z Zagłębiem

Ostatnie starcie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, zakończyło się remisem 1:1. Zamieszana w walkę o utrzymanie Warta Poznań nie zdołała ograć będącego w środku tabeli, Zagłębia Lubin.

Warta - Zagłębie

Press Focus

Remis Warty z Zagłębiem Lubin

Na zakończenie 26. serii gier PKO BP Ekstraklasy, Warta Poznań podejmowała Zagłębie Lubin. Gospodarze byli zdeterminowani na zdobycie kompletu punktów, który pomógłby w walce o ligowy byt. Pod mniejszą presją grają zawodnicy Miedziowych, którzy raczej nie grają w tym sezonie o ambitne cele, a zarazem nie grozi im spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej. Spotkanie lepiej zaczęło się dla podopiecznych Dawida Szulczka, którzy objęli prowadzenie w pierwszej połowie meczu. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Kupczak, który swojego ostatniego gola zdobył w październiku ubiegłego roku. Następnie do głosu dochodzili również goście, ale przed przerwą nie zdołali pokonać Jędrzeja Grobelnego.

Emocji nie brakowało w drugiej części spotkania. Sytuacje mieli jedni i drudzy, ale konkretniejsi okazali się piłkarze Waldemara Fornalika. Bramkę wyrównującą dał gościom napastnik, Dawid Kurminowski.

Po tym spotkaniu nie zmieniła się sytuacja w tabeli obu zespołów. Warta Poznań ma 28 punktów, pozostaje na 14. miejscu i wciąż będzie walczyć o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Zagłębie Lubin ma spokojną sytuację, lokując się na 10. pozycji, z dorobkiem 35 punktów.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?