HomePiłka nożnaKamil Grosicki: Wiem, ile ode mnie zależy. Jak jestem w formie, to cały zespół wygląda dobrze

Źródło: Canal+Sport

Pogoń Szczecin pokonała w sobotę Cracovię 3:1, a wyróżniającą się postacią w tym spotkaniu był Kamil Grosicki. Podsumował on cały mecz oraz swoją dyspozycję w programie “Liga+” na antenie Canal+Sport.

Kamil Grosicki

PressFocus / Tomasz Folta

Kibice Pogoni mogą wreszcie świętować zwycięstwo. Po czterech meczach bez wygranej w lidze, przełamanie nadeszło w sobotnim starciu z Cracovią. “Portowcy” wygrali 3:1, a dwie asysty w tym spotkaniu zanotował Kamil Grosicki, który po meczu był gościem Remigiusza Kuli w programie “Liga+”

Cieszymy się, że wygraliśmy bardzo ważny mecz dla nas i dla naszych kibiców. Pierwsza połowa była bardzo fajna w naszym wykonaniu, w drugiej Cracovia starała się wyrównać, ale wyglądaliśmy bardzo dojrzale po przerwie i na koniec dobiliśmy przeciwnika, strzelając bramkę na 3:1 – podsumował całe spotkanie Grosicki.

Moja forma rośnie i mam nadzieję, że będzie rosła, ponieważ bardzo ciężkie mecze przed nami. Wiem, jak dużo ode mnie zależy. Zawsze jestem zadowolony, kiedy zespół wygrywa przy moim udziale. Jak jestem w dobrej formie, to cały zespół wygląda lepiej i nawzajem sobie pomagamy – skomentował swoją rolę w drużynie reprezentant Polski.

Warto odnotować, że Kamil Grosicki jest w obecnym sezonie liderem klasyfikacji asystentów. Ma on ich na swoim koncie aż 9, do tego zdobył już 11 bramek.

W kolejnym spotkaniu w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin zagra w Poznaniu z Lechem. Po drodze “Portowców” czeka jeszcze mecz półfinałowy Fortuna Pucharu Polski przeciwko Jagiellonii Białystok.