HomePiłka nożnaBundesliga: Szok na Allianz Arenie! Klassiker dla BVB, wielka strata do Bayeru!

Bundesliga: Szok na Allianz Arenie! Klassiker dla BVB, wielka strata do Bayeru!

Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z Borussią Dortmund 0:2. Dla podopiecznych Thomasa Tuchela to już szósta porażka w tym sezonie.

Bayern - Borussia

Der Klassiker

W 10. minucie wynik spotkania otworzył Karim Adeyemi. Niemiec wykorzystał podanie Juliana Brandta i stosunkowo lekkim uderzeniem pokonał Ulreicha. Bramkarz Bawarczyków zdołał odbić futbolówkę, ale to nie uchroniło gospodarzy przed stratą gola. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron urzędujący mistrzowie kraju starali się odrobić straty, ale to właśnie Borussia zadała decydujący cios w 83. minucie. Julian Ryerson strzałem z pierwszej piłki przypieczętował zwycięstwo BVB. Warto również zwrócić uwagę na bierną postawę monachijskiej defensywy, która pozostawiła całkowicie bez krycia Sebastiena Hallera.

Taki wynik oznacza, że Bayern Monachium ma już 13 punktów straty do liderującego Bayeru Leverkusen. To końca sezonu pozostało siedem kolejek. Borussia jest czwarta z 20 punktami straty do ekipy Xabiego Alonso.