HomeTenisRafael Nadal poskromił “Demona”. Wielkie zwycięstwo legendy

Rafael Nadal poskromił “Demona”. Wielkie zwycięstwo legendy

W meczu drugiej rundy turnieju rangi ATP Masters 1000 w Madrycie Rafael Nadal pokonał Alexa de Minaura z Australii 7:6(6), 6:3. Starcie trwało ponad dwie godziny.

Rafa Nadal

Nadal pokonał de Minaura

W pierwszym starciu Rafaela Nadala z Alexem de Minaurem legendarny Hiszpan musiał uznać wyższość swojego młodszego rywala. Ze względu na swoje przygotowanie kondycyjne 25-latek ma pseudonim “Demon”. W meczu, który kilkanaście dni temu odbył się w Barcelonie Australijczyk wyglądał w tym elemencie znacznie lepiej od Nadala.

37-latek dostał od losu idealną okazję do rewanżu. W Madrycie jego przeciwnikiem znów był “Demon”. Spotkanie zaczęło się bardzo pomyślnie dla Nadala – z łatwością wygrał swój serwis, a następnie przełamał de Minaura. Australijczyk nie dawał jednak za wygraną, i po chwili sam wygrał podanie Nadala. Obaj tenisiści wymieniali się gemami, potrafili nawet znów zbreakować siebie nawzajem w siódmym i ósmym gemie pierwszego seta. Przy stanie 5:5 kluczowego gema wygrał Nadal, lecz chwilę później de Minaur doprowadził do tie-breaku. 37-letni Hiszpan prowadził czterema punktami, lecz długo nie potrafił wykorzystać piłki setowej. De Minaur świetnie sobie radził w niezwykle trudnej sytuacji, lecz ostatecznie miał pecha – pierwszy set padł bowiem łupem “Rafy”.

W tym momencie większość kibiców zadawała sobie jedno pytanie – jak Nadal poradzi sobie w drugim secie po intensywnym początku meczu? Okazało się, że Hiszpan do tego starcia przygotował się dużo lepiej, niż do meczu w Barcelonie. Na początku drugiego seta znów przełamał zawodnika, który zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP. Nie pozwolił młodszemu zawodnikowi na rozwinięcie skrzydeł. De Minaur nie potrafił wyeliminować niewymuszonych błędów ze swojej gry. Nadal pokazał kilka zagrań ze swoich najlepszych lat, i dość szybko zbliżył się do zwycięstwa. Decydujący był gem serwisowy de Minaura, w którym Hiszpan po raz kolejny wygrał podanie 25-latka.

Tym zwycięstwem Rafael Nadal pokazał, że mimo upływu lat wciąż jest w stanie rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Jego fani już ostrzą sobie zęby na grę swojego ulubieńca w turniejach wielkoszlemowych. Na razie Nadal dalej wraca do gry po wielomiesięcznej przerwie. Jego następnym rywalem będzie Argentyńczyk Pedro Cachin (91. miejsce w rankingu ATP). Spotkanie trzeciej rundy turnieju w Madrycie odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia.

Błąd Krychowiaka na wagę trzech punktów. Polak zmarnował rzut karny [WIDEO]
Marcin Matysiak: Znowu po stracie bramki przestajemy być drużyną
Sukces Wisły Kraków poszedł w świat. Gratulacje od prezesa wielkiego klubu
Śląsk Wrocław błyskawicznie na prowadzeniu! Bramka w pierwszej akcji meczu [WIDEO]
Wojciech Hajda przedłużył kontrakt z Puszczą Niepołomice!