HomeTenisPorażka po wyrównanej walce. Magda Linette odpadła z turnieju w Rzymie

Porażka po wyrównanej walce. Magda Linette odpadła z turnieju w Rzymie

Źródło: Własne/ Canal+ Sport

W drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie polska tenisistka – Magda Linette musiała uznać wyższość Victorii Azarenki. Białorusinka pomimo przegranego pierwszego seta, zwyciężyła w całym meczu 2:1 (6:7.6:4,6:3)

Magda Linette

Miłe złego początki

Mecz rozpoczynający się chwilę przed godziną 15:00 dla polskiej zawodniczki układał się bardzo dobrze. Linette postawiła się faworyzowanej przeciwniczce i rozgrywała naprawdę świetny pierwszy set. O zwycięstwie w tej partii musiał zadecydować tie-break, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszej reprezentantki. Zatem po trwającym lekko ponad godzinę pierwszym secie, Magda Linette prowadziła 1:0.

Jednak jak się okazało, z każdą kolejną minutą tej rywalizacji to klasyfikowana na 24 miejscu rankingu WTA zawodniczka prezentowała wyższy poziom umiejętności. Polka popełniała coraz więcej błędów i nie potrafiła się po nich podnieść mentalnie. Dlatego też druga partia tylko do czasu stała na wyrównanym poziomie. Przy stanie 4:4, Azarenka nie dała swojej rywalce większych szans i wyrównała wynik tego meczu, zwyciężając w drugim secie 6:4.

I niestety dla Polki, decydująca trzecia partia była do pewnego momentu pokazem siły Victorii Azarenki. Białorusinka była bezdyskusyjnie lepsza i zasłużenie wygrała w ostatnim secie 6:3. Można słusznie po takim meczu odczuwać niedosyt, gdyż przez większość czasu, Magda Linette była godną przeciwniczką i przy lepszej decyzyjności mogła to spotkanie wygrać. Gdy wydawało się, że Azarenka wygra 6:1, Polka do końca starała się odrobić straty. Dlatego warto pochwalić naszą tenisistkę za walkę do końca.

Marcin Matysiak: Zagraliśmy dwie różne połowy
Piłkarz przymierzany do reprezentacji Polski dostał powołanie do młodzieżowej kadry innego kraju
Ależ comeback Juventusu – z 0:3 do 3:3 z Bologną! Cudowny gol Milika [WIDEO]
Mohamed Salah wygadał się na temat swojej przyszłości. Wymowny wpis Egipcjanina
Wielki mecz Ewy Pajor. Hat-trick i tytuł królowej strzelczyń na pożegnanie z Wolfsburgiem
Nowe szczegóły w sprawie przyszłości Modricia. Chorwat zostanie w Madrycie?
Oficjalnie: Hellas Werona zostaje w Serie A. Polacy pomogli w kluczowym meczu
Sancho może zostać w Borussii, ale… musi spełnić jeden warunek!
Minimalna wygrana Zagłębia na koniec kolejki. Kolejny gol Kurminowskiego [WIDEO]
Łukasz Piszczek szczerze o Sancho: To, co działo się w Manchesterze w ogóle mnie nie dziwiło