HomeTenisMagdalena Fręch w kolejnej rundzie turnieju w Rzymie. Polka zaczyna turniej bez straty seta

Źródło: Kanał Sportowy

Magdalena Fręch w pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie wygrała 2:0 (7:6, 6:1) z Amerykanką – Ashlyn Krueger. Polka zrewanżowała się za 2023 rok i rywalizacje w turnieju w Indian Wells, gdzie to Amerykanka wygrała 2:0

Magdalena Fręch

Polka była zdecydowanie lepsza

Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale zarazem pełen emocji. Łącznie byliśmy świadkami aż ośmiu przełamań i finalnie dopiero w tie-breaku sytuacja się wyklarowała. To właśnie w nim Polka okazała się lepsza, wygrywając 7:2 i tym samym 7:6 w całym secie. W drugim Polka była zdecydowanie lepsza. Magda zaczęła od wygrania swojego serwisu, a później przełamania swojej rywalki. Amerykanka nie złożyła jednak broni, bo w trzecim gemie to ona przełamała Polkę, ale chwilę później Fręch przełamała ją ponownie, wychodząc na prowadzenie wynikiem 3:1. Magda wygrała swoje kolejne podania i zwyciężyła w całym meczu 2:0. Amerykanka mimo trzech obronionych piłek meczowych, musiała uznać wyższość Polki.

W drugiej rundzie turnieju Magda zmierzy się z dużo wyżej notowaną – Coco Gauff. Amerykana aktualnie jest trzecią rakietą świata, co sprawia że Polka ma przed sobą arcytrudne zadanie do wykonania. Nadzieją może być forma Amerykanki na ziemnej nawierzchni, bo w 2024 roku na pięć spotkań, Gauff przegrała dwa. Obydwa były z niżej notowanymi rywalkami.

Liverpool oficjalnie ogłosił następcę Kloppa! Otrzymał pierwsze zadanie od zarządu
Wybrano piłkarza sezonu w Bundeslidze. Wybór nie mógł być inny
Szokujący transfer w Bundeslidze? Rozchwytywany napastnik ma oferty z Arabii Saudyjskiej!
Rodri zapisał się na kartach historii piłki nożnej! Niesamowity rekord Hiszpana
Matty Cash zdąży na Euro 2024? Są nowe wieści ws. jego zdrowia
Piłkarze Manchesteru United z dużą obniżką pensji! Zaważył jeden czynnik
Oficjalnie: Radomiak ma nowego trenera! To on poprowadzi Zielonych w ostatniej kolejce
Przyszłość Pochettino niepewna. Chelsea ma dwóch kandydatów do zastąpienia trenera!
Roberto de Zerbi może wrócić do Serie A! Jest łączony z czołowym klubem
Kowalczyk o Robercie Lewandowskim: Nie powinien być na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców