HomeTenisMagda Linette z awansem do drugiej rundy turnieju w Rzymie! Polka szybko uporała się z rywalką

Magda Linette pokonała 2:0 (6:3, 6:2) Lin Zhu w pierwszej rundzie turnieju WTA w Rzymie. Cały pojedynek trwał niecałe półtorej godziny. W drugiej rundzie Magda zmierzy się z utytułowaną rywalką.

Magda Linette

Magda zaczyna turniej bez straty seta

To jak wyglądał ten pojedynek, może napawać optymizmem w kontekście kolejnych spotkań. Magda w rywalizacji z Chinką była w świetnej dyspozycji, co dokładnie pokazała na korcie. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a pierwsze przełamanie miało miejsce dopiero w ósmym gemie. Magdzie udało się wygrać serwis swojej rywalki, a następnie swój, co równało się ze zwycięstwem w całym secie wynikiem 6:3. Druga część pojedynku zdecydowanie należała do Polki. Linette zaczęła od dwóch przełamań pod rząd, co w połączeniu z wygraniem swoich podań dało jej prowadzenie 4:0. Od tamtego momentu obydwie zawodniczki wygrywały swoje serwisy, co było korzystne dla Magdy i pozwoliło jej wygrać seta wynikiem 6:2 i tym samym zakończyć całe spotkanie.

Magda w drugiej rundzie turnieju w Rzymie zmierzy się z Wiktorią Azarenką. Białorusinka obecnie zajmuje 24. miejsce w rankingu WTA, ale w przeszłości była siódmą rakietą świata. W swojej karierze wygrała cztery wielkie szlemy: dwa razy Australian Open i po jednym razie French Open oraz US Open.

Liverpool oficjalnie ogłosił następcę Kloppa! Otrzymał pierwsze zadanie od zarządu
Wybrano piłkarza sezonu w Bundeslidze. Wybór nie mógł być inny
Szokujący transfer w Bundeslidze? Rozchwytywany napastnik ma oferty z Arabii Saudyjskiej!
Rodri zapisał się na kartach historii piłki nożnej! Niesamowity rekord Hiszpana
Matty Cash zdąży na Euro 2024? Są nowe wieści ws. jego zdrowia
Piłkarze Manchesteru United z dużą obniżką pensji! Zaważył jeden czynnik
Oficjalnie: Radomiak ma nowego trenera! To on poprowadzi Zielonych w ostatniej kolejce
Przyszłość Pochettino niepewna. Chelsea ma dwóch kandydatów do zastąpienia trenera!
Roberto de Zerbi może wrócić do Serie A! Jest łączony z czołowym klubem
Kowalczyk o Robercie Lewandowskim: Nie powinien być na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców