HomeTenisAleż mecz! Magdalena Fręch w kolejnej rundzie turnieju WTA

Ależ mecz! Magdalena Fręch w kolejnej rundzie turnieju WTA

Źródło: Polsat Sport

W pierwszej odsłonie zmagań na kortach w Rzymie Magdalena Fręch, po pasjonującym spotkaniu, pokonała Ashlyn Krueger w dwóch setach – 7:6 (7), 6:3.

Magdalena Fręch

Polka przechodzi dalej

Rozpoczął się turniej WTA w Wiecznym Mieście, w trakcie którego polskie grono tenisistek ma liczną reprezentację. Jedna z rodaczek, Magdalena Fręch, która zajmuje 51. pozycję w rankingu, we wtorkowy wieczór mierzyła się z Ashlyn Krueger w ramach premierowej rundy. 26–letnia zawodniczka z kraju nad Wisłą zwyciężyła z Amerykanką, rewanżując się jej za dotkliwą porażkę sprzed roku. W trakcie meczu doszło do aż 11 przełamań.

W pierwszym secie rywalizacja była niezwykle zacięta – ostatecznie Magdalenie Fręch udało się wygrać w tie–breaku. Druga część meczu była nieco łatwiejsza dla naszej reprezentantki. Na przestrzeni jej trwania zapewniła sobie zwycięstwo 6:3. Dzięki dwóm udanym setom awansowała do kolejnej rundy turnieju, podczas której zagra z rozstawioną z trójką Coco Gauff. Ich spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek – wkrótce powinna zostać podana godzina rozpoczęcia. Polkę czeka naprawdę trudne wyzwanie na korcie.

Legenda Juventusu, prywatny ochroniarz Zidane’a i kolekcjoner czerwonych kartek. Oto nowy trener Milika i Szczęsnego