HomePiłka nożnaByli hiszpańscy arbitrzy analizują kontrowersyjną sytuację z udziałem Marciniaka. „To katastrofa”

Źródło: Movistar Plus, MARCA

W środowy wieczór Real Madryt pokonał Bayern Monachium (2:1) i awansował do finału Ligi Mistrzów. Nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich z udziałem Szymona Marciniaka. Jedną z sytuacji specjalnie dla telewizji Movistar Plus zanalizowali byli hiszpańscy arbitrzy – Antonio Mateu Lahoz oraz Eduardo Iturralde Gonzalez.

Szymon Marciniak

PressFocus/Michał Kość

Marciniak popełnił błąd?

W 91. minucie Real Madryt wyszedł na prowadzenie, mimo iż zaledwie 3 minuty wcześniej przegrywał 0:1. Sędzia Szymon Marciniak doliczył do tego spotkania dziewięć minut. W jednej z ostatnich akcji długą piłkę w pole karne „Królewskich” posłał Joshua Kimmich. Zmierzali do niej Noussair Mazraoui oraz Matthijs De Ligt, a z prawej strony akcję zamykał jeszcze Thomas Muller. Liniowy Tomasz Listkiewicz błyskawicznie podniósł jednak chorągiewkę sygnalizując spalonego, a Szymon Marciniak zagwizdał przerywając akcję. Problem w tym, że piłka po strzale De Ligta wylądowała w siatce, lecz stało się to już po gwizdku Polaka. Tym samym VAR nie mógł interweniować, a powtórka pokazała, że sytuacja ze spalonym nie była aż tak jednoznaczna.

Na ten temat wypowiedzieli się byli hiszpańscy arbitrzy, a dziś eksperci – Antonio Mateu Lahoz i Eduardo Iturralde Gonzalez.

„To była katastrofa, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Tak wczesny gwizdek sprawia, że VAR nie może ci pomóc. Najgorsza rzecz, jaka może się wydarzyć w sędziowaniu, właśnie się wydarzyła. VAR nie był w stanie pomóc. To, co dyskwalifikuje ten ruch, to nie fakt, że sędzia liniowy podniósł flagę, lecz gwizdek głównego sędziego. Lecz niestety, sędziowie są tylko ludźmi i popełniają błędy” – powiedział Lahoz.

Iturralde Gonzalez wypowiedział się mniej więcej w podobnym tonie:

Niestety nie możemy tu mówić o unieważnionej bramce, ponieważ wcześniej, jeszcze przed strzałem, wybrzmiał gwiazdek. Sędzia liniowy w takiej sytuacji musi poczekać, aż akcja się skończy.”

Wygląda więc na to, że hiszpańscy arbitrzy podzielają zdanie większości ekspertów, którzy są zdania, że decyzja polskiego zespołu sędziowskiego została podjęta nie tyle niesłusznie, co po prostu zbyt szybko.

Zawodzą w Europie, ale w lidze nie mają sobie równych. Kolejny rekord PSG
Ancelotti nie przejmuje się słabą formą jednego z jego piłkarzy. “Kwestia czasu aż wróci”
“Musimy pokazać pazur”. Mikel Arteta po przegranej rywalizacji o mistrzostwo Anglii
Piłkarz Realu Madryt nie zagra w finale Ligi Mistrzów. “Próbował wszystkiego”
Michał Probierz z problemami przed Euro 2024. Sprawa została zgłoszona na policję
“Dokonaliśmy czegoś niewiarygodnego”. Pep Guardiola po zdobyciu mistrzostwa Anglii
Zespół z Polakiem w składzie nie zagra w europejskich pucharach. Dramatyczna końcówka!
Niewiarygodny mecz Realu Madryt – osiem bramek. Sorloth powtórzył wyczyn Lewandowskiego [WIDEO]